2. /
  4. /
  5. Medale na mistrzostwach kraju
AS MAŚNIAK

W Myślenicach odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn do lat 21 w Sumo. W zawodach z powodzeniem rywalizowali reprezentanci klubów z naszego powiatu.

Zawodnicy UKS Samson Kobylin dwa razy stanęli na podium. W kategorii 77 kg triumfował Piotr Sikora, a na najniższym stopniu podium w kat. 70 kg stanął Paweł Sikora. W rywalizacji pań na piątej lokacie w kat. 60 kg uplasowała się Wiktoria Przewoźna.

Siedem krążków to dorobek ekipy Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn. Najlepsi w swoich kategoriach byli Mikołaj Mrowiński (85 kg) oraz Kacper Mikołajczyk (+115 kg i open). Piąte miejsce w kat. 77 kg zajął Kacper Wiatrak, w open siódmy był M. Mrowiński, a dwie lokaty niżej znalazł się K. Wiatrak. W klasyfikacji klubowej TA Rozum uplasował się na drugiej pozycji. Wśród kobiet Lena Andrzejak zwyciężyła w kat. 73 kg, natomiast Zuzanna Krystek nie dała szans rywalkom w kat. +80 kg oraz w open. Ponadto L. Andrzejak zajęła trzecie miejsce w open. W klasyfikacji generalnej kobiet krotoszynianki znalazły się na czele.