Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Wojno
Duży baner na środku

Miło i rodzinnie

2019-08-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Miło i rodzinnie
Miło i rodzinnie

W niedzielę, 11 sierpnia, na terenie przy Gminnym Ośrodku Kultury zorganizowano Piknik Rodzinny – W Zasięgu Kultury.  dzieci i młodzieży czekało wiele atrakcji. Organizatorem był rzeczony GOK oraz Biblioteka Publiczna w Kobylinie.

 

Organizatorzy przygotowali kącik biblioteczny, gdzie dzieci mogły w spokoju przeczytać książkę ze zbiorów biblioteki. Przygotowano także ciekawe zajęcia bębniarskie pod znane melodie, zorganizowano warsztaty ceramiczne oraz stolarskie. Odbyło się także malowanie na szkle. Była również możliwość obejrzenia seansów filmowych („Książka Zili” i „Z głową w chmurach”). Na przybyłych czekała nawet wystawa na temat Powstania Wielkopolskiego, jaką można było podziwiać w budynku ośrodka kultury. Oprócz tego przygotowano szereg stoisk z lokalnym rękodziełem, a panie z kół gospodyń wiejskich zadbały o przepyszne potrawy. Dla dzieci były dostępny także dmuchany zamek oraz zjeżdżalnia.
Dzięki sporej liczbie rozmaitych konkursów, nie zabrakło elementów rywalizacji. Warto nadmienić, iż na uczestników czekały nie lada nagrody. Jedną z tych bardziej wartościowych był rower.

Największym jednak zainteresowaniem dzieci oraz dorosłych cieszył się pokaz rzeźbienia w drewnie piłą spalinową w wykonaniu Andrzeja ,,Andre” Zawadzkiego.  Jest to jego pasja od najmłodszych lat. Zaczynał od strugania patyczków. Dzisiaj tworzy rzeźby rzeczywistych rozmiarów, np. ławki, zwierzęta, rośliny, grzyby, kwietniki, kapliczki. Dzieci znakomicie bawiły się, obserwując jego warsztat. Młodzi obserwatorzy byli pytani przez artystę o to, co symbolizuje wykonana rzeźba. Odpowiedzi nierzadko wywoływały śmiech i zaskoczenie. Za prawidłową odpowiedź milusińscy dostawali produkt, którego nazwę odgadli. – To, czego dokonywał ten pan było niesamowite. To był świetny pokaz sztuki, choć przyznać trzeba, że w początkowej fazie produkcji danej rzeźby, niełatwo było odgadnąć, co powstaje na naszych oczach. Często także musieliśmy wykonać zadanie matematyczne – mówiły z entuzjazmem w głosie dzieci.

Całość imprezy podsumował popularny w całym kraju Festiwal Kolorów. Polega on na masowym wyrzucaniu w górę – przez liczną grupę osób – kolorów Holi, które tworzą wielką, barwną chmurę. A wszystko to działo się w atmosferze radości.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
KUK
Eltom-bud
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner