Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Wojno
CZWOJDA

Minister Marlena Maląg w Krotoszynie

2020-06-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Polityka
  4. /
  5. Minister Marlena Maląg w...
Minister Marlena Maląg w Krotoszynie
Finestra

W sobotę w restauracji Iskra odbyło się otwarte spotkanie z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleną Maląg oraz posłem Tomaszem Ławniczakiem. Głównym tematem była trwająca kampania prezydencka.

 

Otrzymawszy bukiet kwiatów wraz z podziękowaniami od kobylińskich i krotoszyńskich rodzin zastępczych, Marlena Maląg podkreśliła fundamentalną rolę rodziny oraz wsparcia, jakie polskie rodziny otrzymały w ostatnich kilku latach. – Staramy się bardziej zauważyć rodziny i je wspierać – stwierdziła minister w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Ławniczak poruszył natomiast tematykę infrastruktury i rozwoju państwowej kolei, zwłaszcza w naszym regionie. Zapowiedział utworzenie nowych tras szybkiej kolei, liczne remonty stacji, a także budowę obwodnic. – Podczas kadencji 2015-2019 oddaliśmy do użytku ponad 1100 km dróg – oznajmił parlamentarzysta.

Nie mogło zabraknąć tematu trwającej właśnie kampanii wyborczej przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Goście deklarowali swoje poparcie dla urzędującego obecnie prezydenta Andrzeja Dudy oraz dezaprobatę wobec działań jego głównego oponenta – Rafała Trzaskowskiego. – Jestem przekonana, że my, tutaj zebrani, żadnych dylematów nie mamy, ale chodzi o to, by państwo, którzy przyszliście na to spotkanie, porozmawiali ze swoimi znajomymi, przyjaciółmi oraz tymi, którzy nie do końca są przekonani, i pokazali, co przez ostatnie pięć lat zostało zrobione – zaapelowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej. – My tej Polski plus nie chcemy oddać – oświadczyła.

Po części oficjalnej mieszkańcy mogli zadawać pytania. Poruszono m.in. kwestię postoju i planowanych zwolnień pracowników firmy MAHLE. M. Maląg powiedziała, iż w ciągu trzech miesięcy od otrzymania dofinansowania z tytułu ustaw tzw. COVID-owych zakład nie może zwalniać pracowników. Zadeklarowała, że sprawie przyjrzy się Wojewódzki Urząd Pracy. Dopytywano także o planowane przez rząd wsparcie dla rolników i rodzin zastępczych oraz o modernizację linii kolejowej Jarocin-Krotoszyn.

(MIK)

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Zuziak
Jumbonet
Pałac w Orli
CZWOJDA
KIKICARCARE
MATYLA
ZSP2
Maśniak
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud