Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Młodzież podnosi swoje kwalifikacje

2020-09-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Młodzież podnosi swoje kwalifikacje
Młodzież podnosi swoje kwalifikacje
Media sort baner w tekstach

Uczniowie kształcący się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych, a także w zawodzie kucharz uczestniczyli w kursie kelnerskim i baristy. Zdunowska szkoła od września 2019 roku realizuje projekt WRPO pod nazwą „Dobre kształcenie zawodowe miarą sukcesu – inwestowanie w kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz zdobywania umiejętności na rynku pracy”.

 

W ramach tego projektu przeprowadzono kurs kelnerski, na którym młodzież miała okazję podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i umiejętności. Kursanci poznali tajniki zawodu kelnera, zasady dbałości o własny wizerunek, wyposażenie sali restauracyjnej i wyposażenie techniczne restauracji, techniki obsługi gości przy stoliku, zasady przygotowania sali na przyjęcie gości, techniki podawania napojów alkoholowych i wiele innych. Poza tym uczniowie mieli możliwość nauczyć się przygotowania i podania kawy podczas kursu baristy.

Młodzież w zdunowskiej szkole podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, zdobywając nowe kompetencje. Dzięki temu jest dobrze przygotowana do wejścia na rynek pracy. W kursie kelnerskim i baristycznym uczestniczyło dziesięcioro uczniów. A już wkrótce osoby kształcące się w zawodzie fryzjer i technik usług fryzjerskich wezmą udział w kursie makijażu i wizażu.

Zachęcamy do śledzenia profilu facebookowego ZSP w Zdunach.

OPRAC. (ANKA)

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek