Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Motocyklista uderzył w samochód

2019-05-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Motocyklista uderzył w samochód
Motocyklista uderzył w samochód

11 maja w na drodze powiatowej ze Zdun w kierunku Kobylina, w miejscowości Siejew, doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. 19-letni kierowca jednośladu został przetransportowany do szpitala.

 

W akcji ratowniczej brały udziały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, OSP Zduny i OSP Baszków, ratownicy medyczni i funkcjonariusze policji. Jak ustalono, doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Osoby podróżujące autem nie odniosły żadnych obrażeń, natomiast kierujący motocyklem leżał na drodze obok swojego pojazdu.

Po zabezpieczeniu terenu działań strażacy przystąpili do udzielania poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, polegającej na stabilizacji kręgosłupa przy użyciu kołnierza ortopedycznego oraz noszy typu deska. Potem zajął się nim Zespół Ratownictwa Medycznego. Z uwagi na jego obrażenia lekarz podjął decyzję o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce do lądowania, po czym pomogli personelowi medycznemu w przetransportowaniu osoby poszkodowanej do śmigłowca.

– 19-letni kierowca motocykla podczas wykonywania manewru wyprzedzania uderzył w tył prawidłowo jadącego pojazdu marki Ford Focus. Nie stwierdzono obecności alkoholu we krwi poszkodowanego. Wszelkie okoliczności tego zdarzenia bada krotoszyńska policja – mówi Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

(NOVUS)

FOT. JRG Krotoszyn, dh Mateusz Nele (OSP Zduny)

Loading ... Loading ...
Archiwum
W starym stylu
Impuls
Lesniczowka
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Ideal Okna
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jumbonet
Korona
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla