Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Na oddziale ratunkowym znów niebezpiecznie…

2019-06-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na oddziale ratunkowym znów...
Na oddziale ratunkowym znów niebezpiecznie…

5 czerwca późnym wieczorem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krotoszynie Zespół Ratownictwa Medycznego przywiózł 25-letniego mężczyznę z Borzęciczek w stanie upojenia alkoholowego. Pacjent był pobudzony, wulgarny i agresywny, obrażał personel medyczny.

 

Jak informuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie, w pewnym momencie pacjent wstał, podszedł do lekarza dyżurnego i wykonał ruch, jakby chciał go uderzyć głową. W ostatniej chwili jednak się wstrzymał. – Wymachiwał pięściami, próbował dwukrotnie uderzyć lekarza. Ten jednak skutecznie uniknął ciosów. Gdy pacjent zaczął się awanturować, na oddział wezwana została policja – mówi S. Pałasz. Funkcjonariusze z patrolu policyjnego, który bardzo szybko przybył na miejsce, byli świadkami próby uderzenia lekarza, w związku z czym obezwładnili mężczyznę i przewieźli na komendę do wytrzeźwienia.

– Niedawno w Sądzie Rejonowym w Krotoszynie zapadł wyrok skazujący w sprawie mężczyzny, który 5 stycznia, będąc pod wpływem alkoholu, podczas interwencji medycznej ratującej jego zdrowie i życie, zaatakował naszych ratowników medycznych, mających status funkcjonariuszy publicznych. Mamy nadzieję, że w tym przypadku będzie tak samo i sprawca ataku na lekarza będzie surowo ukarany – oznajmia rzecznik prasowy SP ZOZ.

– Zostaliśmy wezwani przez lekarza dyżurującego do agresywnego pacjenta – informuje Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. – Mężczyznę przywiozło pogotowie ratunkowe. Policjanci ustalili, że 25-letni mieszkaniec naszego powiatu, będąc w stanie nietrzeźwości, bez powodu znieważał słowami wulgarnymi funkcjonariuszy publicznych szpitala powiatowego w Krotoszynie. Z uwagi na jego zachowanie przewieziono go do izby osób zatrzymanych. Następnego dnia został przesłuchany. Jeśli będzie złożone stosowne zawiadomienie przez pracowników szpitala, to do sądu zostanie skierowany odpowiedni wniosek – przyznaje P. Szczepaniak.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla