2. /
  4. /
  5. Na trasie w Niemczech
TALENT STUDIO

Od 9 do 11 września grupa zawodników KS Krotosz przebywała z wizytą w Dierdorfie – partnerskiej miejscowości Krotoszyna. Nasi sportowcy wybrali się w rejs po Renie oraz rywalizowali w biegu w Engers.

Uczestnicy biegu mieli do wyboru trasy od długości 2,5 km, 5 km oraz 10 km. Wszyscy reprezentanci Krotosza startowali na najdłuższym dystansie. Najlepiej z nich spisał się Karol Kałużny, który z czasem 44:43 wygrał zawody. Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Sobkowiak z wynikiem 45:35. Z kolei Monika Sobkowiak (49:26) zajęła drugą lokatę wśród pań. Ponadto do mety dotarli Piotr Tyczyński (55:00) oraz Walery Maćkowiak (1:13:00).

Warto podkreślić, że w zawodach uczestniczyły także osoby niepełnosprawne, a rywalizacji towarzyszyła typowo rodzinna atmosfera. Zwieńczeniem imprezy był koncert lokalnych zespołów.