Nasi zawodnicy w międzynarodowym towarzystwie

2. /
  4. /
  5. Nasi zawodnicy w międzynarodowym...
Mayor Ink

Miniony weekend młodzi zapaśnicy z Milicza i Cieszkowa spędzili nader aktywnie. Rywalizowali bowiem w VIII Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Bielawa. Oprócz Polaków na zawodach pojawili się Czesi, Węgrzy i Słowacy.

Zuzanna Horbik po raz kolejny zaprezentowała wielką formę. Pokonała wszystkie cztery rywalki – z Gogolina, Wołowa, Brzegu Dolnego i Teresina – w kategorii młodziczek do 50 kg. Dzięki temu zawodniczka Bizona w ważnych zawodach zdobyła kolejny złoty medal.

Równie znakomicie spisała się przedstawicielka Olimpii Cieszków – Marta Łysek, zdobywając złoto wśród młodziczek do 58 kg. Nie sprostały jej zapaśniczki z Bielawy, Brzegu Dolnego i słowackiej Nitry.

Trzecia z reprezentantek naszego powiatu, Amelia Rynkiewicz z WKS-u Śląsk Milicz, również wywalczyła medal, ale brązowy. W pierwszej walce uległa bowiem Czeszce z Brna, późniejszej triumfatorce zmagań kadetek do 61 kg. Najniższy stopień podium zapewniły naszej zawodniczce wygrane z przedstawicielkami Wołowa i Rudy Śląskiej.

Jakub Kęsy, reprezentujący WKS Śląsk Milicz, w silnie obsadzonej kategorii kadetów do 55 kg najpierw pokonał przedstawiciela Kudowy-Zdroju, później otrzymał wolny los, a ostatnie dwie walki stoczył z zapaśnikami z Budapesztu. Pierwsze starcie wygrał, ale drugiemu z Węgrów udało się wziąć odwet za rodaka. W efekcie cieszkowianin zakończył zawody ze srebrem.

Brązowy medal zgarnął Mikołaj Żyto, walczący w kategorii kadetów do 65 kg. Pierwszy pojedynek przegrał z późniejszym zwycięzcą, zapaśnikiem ze słowackiej Dunajskiej Stredy. Potem jednak zrehabilitował się, pokonując innych Słowaków – z Bratysławy i Nitry. Trzeci z kadetów Śląska, Maksymilian Tomczak, zajął piąte miejsce w kat. do 51 kg.

Z grona młodszych zawodników, reprezentujących Olimpię Cieszków, najlepiej poradził sobie Marcel Żyto, zdobywając brąz wśród młodzików do 68 kg. Wygrał walki z zawodnikami z Czech i Słowacji oraz z Oskarem Matuszkiem z Bizona, ale uległ triumfatorowi z Teresina. Złoto w kat. do 41 kg wywalczył niedawny podopieczny trenera Leszka Wośka – Maciej Sadowik, który na tym turnieju reprezentował Slavię Ruda Śląska.

Powiatowy dorobek medalowy powiększyła liczna ekipa milickiego Bizona. Wśród młodzików Oskar Olejnik zdobył srebro w kat. do 41 kg, Kacper Trojnar był drugi w kat. do 44 kg, Kamil Hencki zgarnął brąz w kat. do 48 kg, a Karol Bałuk stanął na najniższym stopniu podium w kat. do 75 kg. W zmaganiach kadetów wicemistrzem w kat. do 60 kg został Franciszek Bereźnicki. Srebro wywalczył także Jakub Kozan w kat. do 110 kg, a brązowe krążki padły łupem Wojciecha Skrabuchy w kat. do 51 kg i Macieja Czemerysa w kat. do 80 kg.