2. /
  4. /
  5. Nasi zdominowali mistrzostwa Polski
MDECOR

W ostatni dzień marca w hali sportowej przy ulicy Olimpijskiej w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Sumo. Wysoką formę zaprezentowali przedstawiciele dwóch naszych klubów – UKS Samson Kobylin i TA Rozum Krotoszyn.

Z grupy podopiecznych Mirosława Flaka z Samsona na podium uplasowały się Julia Jankowiak (2. miejsce w kat. 55 kg), Patrycja Dubicka (2. miejsce w kat. 60 kg), Wiktoria Przewoźna (3. miejsce w kat. 60 kg), Monika Sowa (3. miejsce w kat. 65 kg) oraz Marta Wielebińska (2. miejsce w kat. -80 kg). Z kolei Julia Całka była piąta w kat. 55 kg, a Kinga Sroczan siódma w kat. 73 kg i piąta w open.

Dwa medale wywalczyła Aleksandra Rozum z krotoszyńskiego klubu. W kat. 65 kg zajęła drugą lokatę, a w open zdobyła złoto.

W rywalizacji seniorskiej na podium stanęło czterech sumoków Samsona – Patryk Swora (2. miejsce w kat. 85 kg), Jacek Maćkowiak (2. miejsce w kat. 92 kg), Mikołaj Kandzierski (3. miejsce w kat. 92 kg) i Stefan Klejewski (3. miejsce w kat. +115 kg) – oraz trzech z TA Rozum Krotoszyn – Aron Rozum (1. miejsce w kat. 115 kg i 3. w open), Mateusz Konieczny (3. miejsce w kat. 77 kg) i Kacper Mikołajczyk (3. miejsce w kat. +115 kg).

Poza pudłem znaleźli się Paweł Sikora (5. miejsce w kat. 70 kg), Piotr Sikora (5. miejsce w kat. 70 kg), Mateusz Pieszak (7. miejsce w kat. 70 kg), Michał Grzempowski (7. miejsce w kat. 77 kg), Tomasz Łuczak (5. miejsce w kat. 77 kg), Oskar Kmiecik (5. miejsce w kat. 77 kg) i Michał Fabianowski (5. miejsce w kat. +115 kg).

We wspólnej klasyfikacji drużynowej pierwszą lokatę zajął UKS Samson Kobylin, wyprzedzając TA Rozum Krotoszyn i UKS Niedźwiadek Warszawa. – Jestem bardzo zadowolony z postawy moich podopiecznych – skomentował Mirosław Flak, trener UKS Samson. – Mam bardzo młodą reprezentację, dlatego jeszcze wiele przed nimi. W tym dobrym występie brakuje mi jedynie przysłowiowej kropki nad i w postaci złotego medalu jednego z moich zawodników. Z tego, co wiem, spory niedosyt czuł Patryk Swora, który przegrał walkę finałową – podsumował trener kobylińskich sumoków.