Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Naukobus w naszym mieście

2018-07-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Naukobus w naszym mieście
Naukobus w naszym mieście

5 i 6 lipca w hali widowiskowo-sportowej w Krotoszynie odbywały się ciekawe warsztaty oraz doświadczenia naukowe dla uczniów, przygotowane przez przedstawicieli Centrum Nauki Kopernik, którzy przybyli do naszego miasta Naukobusem. Wydarzenie zorganizowali dyrektor SP nr 1 w Krotoszynie oraz senator Łukasz Mikołajczyk.

 

20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu – w tym składzie Centrum Nauki Kopernik odwiedza małe miejscowości w Polsce. W akcji na terenie całego kraju weźmie udział ponad 160 tysięcy dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 miejscowości.

Przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik uważają, że samodzielne eksperymentowanie dzieci pozwala obudzić ciekawość i uczyć się bez wysiłku znanego z lekcji. Siadając na przykład na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Ponadto była możliwość przetestowania uwięzionej piłki, kuli plazmowej, półkuli magdeburskiej czy trójwymiarowego modelu anatomicznego ludzkiego ciała.

Dla uczniów przygotowano także „Poradnik młodego naukowca”. Są to propozycje doświadczeń, które można samodzielnie przeprowadzić w domu i które pozwalają dłużej cieszyć się kontaktem z nauką, w mniej poważnej formie.

Przedsięwzięcie Naukobus finansowane jest w ramach wspólnego programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

(NOVUS)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Wojno
Kamienica
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...