Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Niekontrolowany wyciek gazu

2019-07-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Niekontrolowany wyciek gazu
Niekontrolowany wyciek gazu

6 lipca na ulicy Grobla w Kobylinie w trakcie wykonywania prac ziemnych doszło do uszkodzenia linii przesyłowej gazu średniego ciśnienia. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

 

Po odebraniu zgłoszenia na miejsce niezwłocznie wysłano strażaków z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie i z kobylińskiej OSP. Jak ustalono w przeprowadzonym rozpoznaniu, na skutek uszkodzenia sieci przesyłowej nastąpił niekontrolowany wypływ gazu pod ciśnieniem. Obecni na miejscu pracownicy Pogotowia Gazowego oraz firmy wykonującej prace ziemne podjęli działania zmierzające do ograniczenia intensywności wycieku.

Po zabezpieczeniu terenu działań strażacy wyznaczyli strefę niebezpieczną oraz przeprowadzili ewakuację zagrożonych obiektów – dwóch budynków mieszkalnych i placu zabaw, użytkowanego przez dzieci. Ponadto wstrzymano ruch pojazdów na pobliskiej drodze osiedlowej. W celu ograniczenia skali zagrożenia rozstawiono kurtynę wodną w pobliżu miejsca uszkodzenia.

W dalszej części akcji strażacy, przy użyciu urządzeń pomiarowych, monitorowali strefę zagrożenia, wspomagając czynności przedstawicieli Pogotowia Gazowego, zmierzające do usunięcia awarii. Na uszkodzoną rurę przesyłową założono zaciski, tym samym eliminując wyciek gazu.

Wyeliminowanie zagrożenia potwierdzili strażacy, dokonując pomiarów w pobliżu wykopu. Sprawdzono także pobliskie obiekty pod kątem występowania gazów niebezpiecznych w atmosferze. Zagrożeń nie stwierdzono i ewakuowani mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów.

(ANKA)

FOT. OSP Kobylin

Sorry, there are no polls available at the moment.
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla