Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Nielegalna wytwórnia tytoniu

2017-09-03
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Nielegalna wytwórnia tytoniu
Nielegalna wytwórnia tytoniu

Policjanci CBŚP w Kaliszu i funkcjonariusze celno-skarbowi, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krotoszynie, dokonali zatrzymania pięciu osób i zabezpieczyli 5700 kg suszu tytoniowego oraz gotową krajankę tytoniu. W trakcie działań zlikwidowano dwie linie produkcyjne.

W toku śledztwa ustalono, że w powiecie krotoszyńskim może odbywać się nielegalna produkcja krajanki tytoniowej. Po zweryfikowaniu informacji funkcjonariusze zaplanowali szczegółowe działania.
Policjanci z CBŚP weszli na teren jednej z posesji wspólnie z funkcjonariuszami 4 Referatu Realizacji w Kaliszu Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Znaleźli tam dwie działające linie produkujące krajankę tytoniową. W hali znajdowały się również inne urządzenia, niezbędne w procesie produkcji tytoniu. Na gorącym uczynku złapano pięciu mężczyzn, którzy obsługiwali nielegalną linię produkcyjną.
Funkcjonariusze zabezpieczyli 5700 kilogramów suszu tytoniowego oraz gotową krajankę tytoniu, przygotowaną do dystrybucji. Wprowadzenie na rynek takiej ilości suszu i krajanki tytoniowej spowodowałoby uszczuplenie należności Skarbu Państwa, z tytułu nieopłacenia podatku akcyzowego, o kwotę ponad 2,7 mln złotych. Zatrzymanym za paserstwo akcyzowe grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.
(NOVUS)

FOT. www.cbsp.policja.pl

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum
Merlin
M-partner

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...