Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Nieostrożni rowerzyści

2017-09-09
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Nieostrożni rowerzyści
Nieostrożni rowerzyści

Ostatnio coraz częściej dochodzi do wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Nie zawsze jednak winni są kierowcy samochodów. Przy dwóch niedawnych zdarzeniach w Krotoszynie zawinili cykliści.

 

25 sierpnia na skrzyżowaniu ulic Koźmińska i Słodowa rowerzysta nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył samochodu marki Citroen. – Cyklista został hospitalizowany. Ukarano go mandatem w wysokości 220 zł – informuje Bartosz Karwik z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Do kolejnego zdarzenia doszło 4 września na ulicy Mickiewicza w Krotoszynie. – Jak ustalono na miejscu, kierujący rowerem 78-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki Volkswagen Passat, którym jechała mieszkanka powiatu milickiego – informuje Piotr Szczepaniak, oficer prasowy KPP w Krotoszynie. Rowerzysta trafił do szpitala. Został ukarany mandatem w wysokości 220 zł.

Apelujemy więc do rowerzystów o zachowanie większej ostrożności i rozwagę na drodze. W razie wypadku oni bowiem, podobnie jak piesi, są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na uszczerbek na zdrowiu.

(NOVUS)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...