Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Nocą po zakamarkach historii

2019-05-22
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Nocą po zakamarkach historii
Nocą po zakamarkach historii

Oglądanie zabytków, warsztaty, konkursy, śpiewanie pieśni patriotycznych – to niektóre z wielu atrakcji, jakie czekały na uczestników kolejnej edycji Nocy Muzeów w naszym powiecie.

 

W Zdunach mieszkańcy mieli okazję zapoznać się ze znanymi i nieznanymi opowieściami związanymi z powstaniem wielkopolskim. Zwiedzano także sale muzealne, wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne. W podziemiach zdunowskiego muzeum przygotowano poczęstunek.

W Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie, oprócz nocnego zwiedzania ekspozycji stałej, w muzealnych podziemiach przygotowano wystawę fotografii Leszka Zdracha pod tytułem „Krotoszyn – miejsca niedostępne”. Z kolei w kąciku średniowiecznym można było przymierzyć elementy zbroi czy „skorzystać” z usług kata.

Atrakcją tegorocznej Nocy Muzeów był konkurs „Poszukiwacze skarbów”, który polegał na szukaniu i zbieraniu ukrytych na ekspozycji stałej replik średniowiecznych monet – groszy praskich. Ich znalezienie uprawniało do skorzystania ze wspomnianych wcześniej atrakcji. Uczestnicy muzealnej nocy mogli też wziąć udział w losowaniu nagród ufundowanych przez Urząd Miejski w Krotoszynie.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla