Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
FACHOWIEC

Nowy mammograf w szpitalu

2020-11-26
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Zdrowie
  4. /
  5. Nowy mammograf w szpitalu
Nowy mammograf w szpitalu
Najfinanse text

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie wzbogacił się o nowy mammograf. Urządzenie kosztowało ponad 630 tysięcy złotych, z czego aż 600 tys. stanowiło dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia.

 

SPZOZ w Krotoszynie wziął udział w konkursie ofert na wybór realizatorów zadania Narodowej Strategii Onkologicznej pod nazwą „Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów – mammografy w 2020 r.”. Jednym z kryteriów była dotychczasowa jakość prowadzonych badań.

Głównym celem wspomnianego przedsięwzięcia jest wymiana wyeksploatowanych mammografów analogowych i ucyfrowionych na nowe aparaty cyfrowe z możliwością ich przyszłościowej rozbudowy o dodatkowe funkcje. Są one dedykowane pracowniom stacjonarnym.

Krotoszyński szpital znalazł się na liście realizatorów zadania pośród 11 innych placówek. Mammograf kosztował 631 012,68 zł i zastąpił już stary, mocno wysłużony aparat z 2009 roku. Od grudnia badania mammograficzne z pomocą nowego sprzętu wykonywane będą w pracowni mammograficznej, znajdującej się w budynku przy ul. Bolewskiego.

Wszystkie panie, które w najbliższym czasie planują wykonać mammografię, proszone są o rejestrację telefoniczną (62 582 12 29), podczas której należy podać numer PESEL. Szczegółowe informacje udzielane są w trakcie rozmowy telefonicznej.

SPZOZ w Krotoszynie wykonuje bezpłatne, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia badania mammograficzne, realizowane w ramach Profilaktycznego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – etap podstawowy. Badania przeznaczone są dla pań w wieku 50-69 lat.

(ANKA)

FOT. SPZOZ Krotoszyn

YouTube

ZSP2
Maśniak
Get Free
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud
Jarmużek
Oring
Pałac w Orli
Zuziak
Archiwum
Jumbonet
Lombard Smok