Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
DARIUSZ ROZUM
PADEWSCY2

Zdrowie

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

2023-09-21 / Zdrowie
Na takie trudności cierpi na świecie coraz więcej kobiet. Skala rośnie w bardzo dużym tempie i jest to problem nie tylko sfery intymnej czy psychospołecznej, ale także terapeutycznej i ekonomicznej.
Mleczne produkty fermentowane – kefir i maślanka

Mleczne produkty fermentowane – kefir i maślanka

2023-09-20 / Zdrowie
Mleczne napoje fermentowane są niezwykle cennym źródłem składników pokarmowych o wysokiej wartości odżywczej i biologicznej. Oczywiście numerem jeden na liście napojów fermentowanych są te produkowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Jarocinie.
Czym smarować?

Czym smarować?

2023-09-19 / Zdrowie
Z żywieniowego punktu widzenia masło jest bardzo przyjaznym i łatwo przyswajalnym tłuszczem, gdyż jego strawność waha się na poziomie aż 98%. To głównie zasługa jego składu. Przeważającą część tłuszczu w maśle stanowią krótko i średnio-łańcuchowe kwasy tłuszczowe o niskiej temperaturze topnienia.
Zdrowe serce dla każdego!

Zdrowe serce dla każdego!

2023-09-06 / Zdrowie
Takie było główne założenie „Spaceru dla Serca”, który dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Krotoszyńskiego odbył się w Koźminie Wlkp. w pierwszą sobotę września. Piękna, słoneczna pogoda oraz przyjazna atmosfera towarzyszyły wszystkim uczestnikom i zachęcały do wszechstronnej aktywności w walce o własne zdrowie.
Walka o lepsze życie

Walka o lepsze życie

2023-09-02 / Zdrowie
Nadwaga, brak akceptacji swojego wyglądu i problemy ze zdrowiem znacząco wpływają na obniżenie naszego komfortu życia. Jeśli borykasz się z takimi problemami, udaj się do specjalisty. Piotr Kaźmierczak z poradni Dobry Dietetyk w Krotoszynie nadzorował wiele przemian pacjentów, które poprawiły znacząco ich jakość życia. Poznajcie metamorfozę pani Agnieszki.
Pamiętaj o sercu!

Pamiętaj o sercu!

2023-08-23 / Zdrowie
Przed nami wrzesień – miesiąc, w którym od kilku lat Stowarzyszenie POMÓŻMY SOBIE zaprasza mieszkańców Ziemi Krotoszyńskiej do „walki” o własne serce oraz długie i szczęśliwe życie. W tym właśnie czasie tradycyjnie organizujemy dla wszystkich chętnych imprezę prozdrowotną pod hasłem „SPACER DLA SERCA” oraz przypominamy podstawowe zasady profilaktyki, które chronią nas przed chorobami układu sercowo-naczyniowego.
Jak wyleczyć mokry kaszel?

Jak wyleczyć mokry kaszel?

2023-08-16 / Zdrowie
Mokry kaszel objawia się problemami z odkrztuszaniem. Często też występuje bardzo gęsta, lepka wydzielina, zaś chory odczuwa jej obecność w gardle i tchawicy. Na szczęście tę dolegliwość można leczyć. Warto wybrać dobry syrop na kaszel.
Wzrost liczby porodów w Krotoszynie

Wzrost liczby porodów w Krotoszynie

2023-08-08 / Zdrowie
Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przeprowadził analizę liczby porodów w regionie za pierwsze półrocze 2023 r. Wyniki wskazują na spadek w większości szpitali. Placówki w Krotoszynie oraz Szamotułach okazały się wyjątkami, odnotowując wzrost.
Chód na palcach u dzieci

Chód na palcach u dzieci

2023-07-17 / Zdrowie
Chód na palcach nie jest czymś normalnym. Dzieci, które podczas chodu obciążają tylko przodostopie, często nie są w stanie w całości obciążyć stopy. W konsekwencji pięta się wysmukla, a przodostopie się poszerza. Długotrwały chód na palcach powoduje skrócenie ścięgna Achillesa.
Przemiana dająca ogromną satysfakcję!

Przemiana dająca ogromną satysfakcję!

2023-07-12 / Zdrowie
Pani Kamila od dawna chciała zmienić wygląd swojej sylwetki. Mimo podejmowania kolejnych kroków w celu zrzucenia zbędnych kilogramów efekty nie były zadowalające. Dopiero wizyta u Dobrego Dietetyka Piotra Kaźmierczaka przyniosła zamierzony skutek i satysfakcję!
Leki na wątrobę. Przegląd dostępnych opcji

Leki na wątrobę. Przegląd dostępnych opcji

2023-06-19 / Zdrowie
Wątroba to jedno z najbardziej złożonych i niezbędnych organów w naszym ciele. Prowadzi wiele niezbędnych funkcji, takich jak detoksykacja, produkcja białek, a także metabolizm leków i hormonów. Dlatego szczególnie ważne jest dbanie o zdrowie wątroby.
Czerniak – profilaktyka ratuje życie!

Czerniak – profilaktyka ratuje życie!

2023-06-13 / Zdrowie
Wyprzedzając lato, w którym to okresie chętnie dla ładnego wyglądu korzystamy z kąpieli słonecznych, oraz odpowiadając na istniejące zapotrzebowanie środowiska, Stowarzyszenie POMÓŻMY SOBIE przeprowadziło w maju, w ramach projektu „WYPRZEDŹ CZERNIAKA-ZBADAJ ZNAMIONA”, dwie akcje badań profilaktycznych, w trakcie których uprawniony specjalista onkolog prowadził badania dermatologiczne skóry.
Wspaniała przemiana Alicji!

Wspaniała przemiana Alicji!

2023-06-03 / Zdrowie
Mama Alicji postanowiła poszukać pomocy dla swej córki, by poprawić jej zdrowie i samopoczucie. Trafiła do dietetyka Piotra Kaźmierczaka, który pomógł rozwiązać problem z nadmiarem kilogramów u dziewczynki. Dieta i determinacja przyniosły oczekiwane efekty!
Masz znamię na skórze? Zbadaj je!

Masz znamię na skórze? Zbadaj je!

2023-04-28 / Zdrowie
Hasło to, popularyzowane od lat przez Stowarzyszenie POMÓŻMY SOBIE podczas organizowanych na terenie powiatu krotoszyńskiego działań profilaktycznych, zachowuje nadal swoją aktualność. Czerniak, najgroźniejszy i najbardziej agresywny nowotwór złośliwy skóry charakteryzuje się bowiem wyjątkowo dużą skłonnością do przerzutów i wysoką śmiertelnością.
Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko!

Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko!

2023-04-19 / Zdrowie
Masaż, terapia kobiet w ciąży niestety jest bardzo słabo rozpoznawalnym zabiegiem w naszym kraju. Ciągle istnieje przeświadczenie, że kobiety w ciąży się nie rusza.
Tabletki na stres bez recepty – na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Tabletki na stres bez recepty – na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

2023-04-03 / Zdrowie
Stres obecnie towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku. Może on być wynikiem nieprzyjemnych zdarzeń w pracy, problemów osobistych czy nawet natłoku obowiązków. Nie możne jednak bagatelizować tego, że wysoki poziom napięcia w niezwykle niekorzystny sposób wpływa na nasze zdrowie - zarówno psychiczne, jak i fizyczne


YouTube

BGP 2023
Archiwum
JARANET b
GRUPA IMPET
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
Zajączek
KOK
TK DACHY
AMBASADOR WSI
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
JARANET A
INNOWACYJNE FINANSE
IGLOO PIASNY
Agencja Reklamowa GL
MAYOR INK