Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Archiwum

Zdrowie

Chroń swoje serce!

Chroń swoje serce!

2022-09-26 / Zdrowie
W sobotę, po przerwie spowodowanej epidemią, ponownie odbył się „SPACER DLA SERCA”, będący formą profilaktyki wstępnej w chorobach serca i układu krążenia. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie POMÓŻMY SOBIE, przy współudziale Polska 2050, Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Rodzinnych Ogrodów Działkowych ZGODA, Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie i Rady Osiedla nr 7.
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

2022-09-21 / Aktualności Milicz
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Miliczu, mieszcząca się przy ulicy Trzebnickiej 4b, udziela pomocy dzieciom i młodzieży, rodzicom i nauczycielom z przedszkoli, szkół i placówek z terenu gmin Milicz, Cieszków i Krośnice.
W problemach w stawach skroniowo-żuchwowych

W problemach w stawach skroniowo-żuchwowych

2022-09-21 / Zdrowie
Dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych (SSŻ) dotyczą ponad 60 procent populacji. Bóle w okolicy uszu podczas otwierania ust czy jedzenia, „trzaski” czy nadmierna ruchomość w SSŻ są bardzo uciążliwe. Część osób stosuje farmakologię, inne szukają pomocy u chirurga, natomiast niewiele spośród nich wie o skuteczności fizjoterapii w zmaganiach z tym problemem.
Rola tłuszczów w diecie dziecka

Rola tłuszczów w diecie dziecka

2022-09-20 / Zdrowie
Żyjemy w czasach, w których coraz częściej można zauważyć zjawisko nadwagi i otyłości wśród dzieci. Nikogo już nie dziwi mały pacjent w gabinecie dietetyka z nieprawidłowymi wynikami profilu lipidowego czy z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej. Jednak czy dobrym wyborem będzie ograniczenie spożycia tłuszczu przez dzieci? Oczywiście, że nie!
Fizjoterapeuta podiatryczny – kto to taki?

Fizjoterapeuta podiatryczny – kto to taki?

2022-09-20 / Zdrowie
Fizjoterapeuta podiatryczny to osoba, która kompleksowo zajmuje się problemami stóp. W Polsce podiatria jest mało rozpoznawalna. Zajmuje się m.in. stresowym złamaniem i zapaleniem stawów, by określić jak najlepiej plan terapii.
Zadbaj o swoje serce!

Zadbaj o swoje serce!

2022-09-19 / Zdrowie
Choroby układu sercowo-naczyniowego, podobnie jak choroby nowotworowe, stanowią w aktualnej rzeczywistości coraz większe zagrożenie dla naszego zdrowia i życia, a pandemia koronawirusa nasiliła ich występowanie. Warto zatem zadbać o siebie i swoich najbliższych. Jak to robić w codziennym życiu, dowiesz się już 24 września podczas organizowanej przez Stowarzyszenie POMÓŻMY SOBIE imprezy prozdrowotnej pod hasłem „SPACER DLA SERCA”, na którą zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu krotoszyńskiego.
Tlenoterapia hiperbaryczna spowalnia procesy starzenia

Tlenoterapia hiperbaryczna spowalnia procesy starzenia

2022-08-24 / Zdrowie
Podczas zabiegu tlenoterapii w komorze hiperbarycznej do wszystkich tkanek organizmu dostarczane jest około 14 razy więcej tlenu, co aż 8-krotnie zwiększa produkcję komórek macierzystych. Proces ten działa stymulująco na fibroblasty, które odpowiedzialne są za m.in. syntezę kolagenu i elastyny, czyli włókien zapewniających elastyczność skórze, a także spowalnia proces degeneracji ustroju i doprowadza składniki odżywcze do odległych i niedotlenionych komórek.
Moje ciche marzenie

Moje ciche marzenie

2022-08-23 / Zdrowie
Od kilku lat próbowałam schudnąć, ale szybko się poddawałam. Moim cichym marzeniem na początku 2018 roku było to, żeby wreszcie zadbać o siebie. Zmieniłam pracę, miałam więcej czasu i w końcu podjęłam kolejną próbę zrzucenia zbędnych kilogramów. Od marca przestałam jeść słodycze, ale niestety nie przyniosło to dużego efektu. Moim problemem były również złe samopoczucie oraz słabe wyniki badań.
Pasty – zdrowy dodatek do pieczywa

Pasty – zdrowy dodatek do pieczywa

2022-08-22 / Zdrowie
Wakacyjny sezon nadal trwa, tak więc pozostajemy jeszcze przez moment w tematyce lekkostrawnych posiłków, idealnie pasujących na ciepłe dni. Pasty kanapkowe są proste do wykonania i dobrze sprawdzają się nie tylko na kanapkach, ale także jako nadzienie do naleśników, pierogów czy dodatek do warzyw. Wykorzystywane są nie tylko do codziennych posiłków, lecz również do urozmaicenia menu na uroczystościach czy piknikach, Zaletą past kanapkowych oprócz ich prostoty jest także atrakcyjny, różnorodny wygląd, smak i zapach.
Jak diagnozować stopy? W co je zaopatrzyć?

Jak diagnozować stopy? W co je zaopatrzyć?

2022-08-22 / Zdrowie
Stopy możemy zbadać za pomocą profesjonalnej platformy podometrycznej. Dzięki komputerowej analizie pozwala ona określić m.in. ustawienie stopy w statyce, dynamice, rotacje miednicy, zaburzenia równowagi.
Jak leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Jak leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu?

2022-07-20 / Zdrowie
Wysiłkowe nietrzymanie moczu, jak sama nazwa wskazuje, to oddawanie moczu w czasie wysiłku, np. biegania, skakania, kaszlu czy kichania. To najczęstszy objaw inkontynencji zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.
Co jeść, kiedy doskwiera upał?

Co jeść, kiedy doskwiera upał?

2022-07-19 / Zdrowie
Gdy za oknem panują wysokie temperatury, większość z nas odczuwa zmniejszony apetyt i jest to zupełnie normalne z uwagi na regulację temperatury ciała. Procesy trawienne znacznie ją podwyższają, stąd chętniej sięgamy po zimne napoje, aniżeli po posiłki. Jednak nie samą wodą człowiek żyje i jeść też trzeba, nawet gdy temperatura powietrza znacznie przewyższa 30 stopni.
Z każdym tygodniem widzę znikające kilogramy

Z każdym tygodniem widzę znikające kilogramy

2022-07-19 / Zdrowie
Startowałem z wagi 137 kg i udało mi się schudnąć do 126 kg. A przecież miałem plan, aby schudnąć poniżej 100 kg! Obecnie ważę 87 kg! Jak to się stało?
Dobra terapia jest lekiem na całe zło

Dobra terapia jest lekiem na całe zło

2022-07-19 / Zdrowie
Terapia zajęciowa jest niezwykle istotna w procesie leczenia pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, choć niewiele osób wie, na czym ona dokładnie polega. Na Oddziale Psychiatrii Ogólnej Milickiego Centrum Medycznego prowadzą ją Ewa Mirowska, Magdalena Kusicielek i Sylwia Radoła.
Skorzystaj z tlenoterapii!

Skorzystaj z tlenoterapii!

2022-06-22 / Zdrowie
Najbardziej intensywna pora roku, jaką jest lato, dodaje nam nie tylko pięknych promieni słonecznych, ale i również dodatkowego ruchu – wysiłku fizycznego. Tlenoterapia hiperbaryczna to idealny sposób, by przygotować organizm do lata.
Ćwiczenia hipopresyjne w uroginekologii

Ćwiczenia hipopresyjne w uroginekologii

2022-06-21 / Zdrowie
Żyjesz pełnią życia… - praca, dom, dzieci etc. Ból pleców, przepukliny, niewydolne dno miednicy, a nawet wypadanie macicy. Dolegliwości powstrzymują Cię od codziennych czynności, zabawy z dziećmi, aktywności fizycznej…


YouTube

BGP
Archiwum
JARANET b
Jarmużek
BHP RABENDA
Dietetyk Kaźmierczak
IMPULS ZDUNY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
JARANET A
MATYLA
EDI
TK DACHY