Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Od serca dla serca

2021-09-10
Od serca dla serca
Zuziak tekst

Od niedawna oddział wewnętrzny Milickiego Centrum Medycznego ma możliwość testowania sercowo-naczyniowego hybrydowego ultrasonografu Vivid t8 firmy GE o wartości blisko 125 tys. zł.

 

Kierownictwo szpitala dąży do tego, by ten wysokiej klasy sprzęt pozostał już na wyposażeniu oddziału. Pierwszy krok w tym kierunku został już wykonany przez wiceprezesa Andrzeja Sztanderę, który pozyskał od darczyńcy 20 tys. zł właśnie na ten cel. Milickie Centrum Medyczne informuje, że ciągle trwają rozmowy z potencjalnymi sponsorami.

– Wierzymy, że pozostałą kwotę uda nam się zebrać dzięki Państwa wsparciu. Zachęcamy do wpłat na dedykowane konto. Każda złotówka przybliża nas do zakupu aparatu USG serca z głowicą naczyniową i brzuszną. Jak mówi lek. Małgorzata Oleksyszyn – zastępca kierownika oddziału wewnętrznego, aparat ten wykorzystywany jest do diagnostyki sercowo-naczyniowej w poradniach i oddziałach kardiologicznych, co też świadczy o jakości sprzętu. Niewątpliwym atutem aparatu jest komfort pracy oraz wysoka jakość obrazu. Urządzenie to wykorzystywane jest m.in. do diagnostyki zakrzepicy, miażdżycy tętnic, umożliwia wykonanie echa serca, USG serca, brzucha i tarczycy – czytamy w komunikacie MCM.

(FENIX)

GRAFIKA: Milickie Centrum Medyczne

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud