Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Odszedł Grzegorz Polański

2019-07-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Odszedł Grzegorz Polański
Odszedł Grzegorz Polański

17 lipca w poznańskim szpitalu zmarł Grzegorz Polański – znany wszystkim krotoszyński nauczyciel, pedagog, twórca i opiekun Zespołu Muzyki Dawnej Artifex. Znajomi będą go pamiętać jako dobrego kolegę i promotora kultury Krotoszyna w całej Polsce. Miał 52 lata.

 

Od początku lat 90. ubiegłego wieku Grzegorz Polański pracował jako nauczyciel – w Szkole Podstawowej nr 5, potem w Gimnazjum nr 2 i Szkole Podstawowej nr 4 w Krotoszynie. W 1997 roku założył Zespół Muzyki Dawnej Artifex. Wraz z nim uczestniczył w wielu warsztatach muzycznych w skali ogólnopolskiej, zyskując poklask oraz szacunek choćby na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM. Zespół grał koncerty na terenie całej Polski, a także we Francji i Niemczech. Artifex wykonywał utwory muzyki doby renesansu, średniowiecza oraz pieśni celtyckie i ludowe. Ostatni raz wystąpili 8 czerwca zeszłego roku.

Grzegorz Polański pozostanie w pamięci wszystkich jako znakomity pedagog i nauczyciel z wielką pasją.

Pogrzeb Grzegorza Polańskiego odbędzie się w sobotę, 20 lipca. Msza święta odprawiona zostanie w kościele farnym w Krotoszynie.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner