Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped

Ogień w budynku jednorodzinnym

2017-10-27
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Ogień w budynku jednorodzinnym
Ogień w budynku jednorodzinnym

24 października wybuchł pożar w jednym z budynków jednorodzinnych na ulicy Karbowiaka w Krotoszynie. Na szczęście nikt z domowników nie doznał poważniejszych obrażeń.

 

Do zdarzenia wysłano dwa zastępy pożarnicze z JRG w Krotoszynie i jeden z OSP Benice oraz grupę operacyjną pod dowództwem komendanta powiatowego. – Pierwsze jednostki dotarły na miejsce po trzech minutach od zgłoszenia, co w znacznym stopniu przyczyniło się do zminimalizowania strat – informuje kpt. Tomasz Patryas, zastępca rzecznika prasowego KP PSP w Krotoszynie.

W całym budynku panowało bardzo duże zadymienie. Dym wydobywał się z okien i drzwi. Trzy mieszkające tam osoby znajdowały się na zewnątrz.

– Strażacy, wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych i urządzenia pomiarowe, wprowadzili w natarciu dwie linie gaśnicze piany sprężonej z urządzeń ONE SEVEN i CAFS do pomieszczeń piwnicznych, docierając do źródła ognia – mówi T. Patryas.

Trzecia rota strażaków sprawdziła pomieszczenia na parterze i poddaszu użytkowym. Po oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń nadpalone i tlące się materiały usunięto na zewnątrz i dogaszono. Akcja trwała 2,5 godziny.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum
Merlin
M-partner

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...