Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Okazały dorobek medalowy

2017-11-18
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Okazały dorobek medalowy
Okazały dorobek medalowy

Ośmioro reprezentantów krotoszyńskiego klubu Halla-San rywalizowało w Zduńskiej Woli w Mistrzostwach Ziemi Łódzkiej Taekwon-Do ITF. Każdy z naszych zawodników zdobył przynajmniej dwa medale.

 

Najmłodsi zawodnicy, młodzicy (4-9 lat), rywalizowali w technikach szybkościowych (najwięcej kopnięć w tarczę w ciągu 15 sekund), technikach specjalnych (kopnięcie dosiężne w packę podnoszoną coraz wyżej) i walkach kalaki (miękką pałką). Z kolei kadeci (10-13 lat) mogli się wykazać w technikach specjalnych, układach formalnych oraz walkach semi-hogo (jest to walka sportowa, przerywana, w pełnych ochraniaczach, dodatkowo zawodnicy zakładają ochraniacz na tułów – hogo).

W kategorii młodzików przedstawiciele krotoszyńskiego klubu wywalczyli 14 krążków. Agata Gidaszewska zdobyła trzy złote, Anastazja Lesznik – trzy srebrne, Ignacy Rosik – dwa złote, Antoni Gidaszewski – dwa brązowe, Krzysztof Szymański – dwa brązowe, a Oliwier Gubański – jeden srebrny i jeden brązowy.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Borys Wąchała i Franciszek Rosik, którzy po raz pierwszy startowali w gronie kadetów, co wiązało się z pierwszą w życiu walką sportową na zawodach. Obaj zgarnęli srebrne krążki w walkach, a dodatkowo w technikach specjalnych Borys zdobył brąz, a Franciszek – srebro.

– Jesteśmy bardzo dumni z naszych podopiecznych, dlatego że po zmianie federacji był to ich pierwszy start na zawodach. To wiązało się z niemałym stresem. Mimo tego zawodnicy dali z siebie jak zawsze 110 procent i poradzili sobie naprawdę świetnie – zgodnie stwierdzili trenerzy, Maja Staruch i Piotr Tomczak.

(ANKA)

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...