2. /
  4. /
  5. Orły wyeliminowały Piasta!
Detektyw Szewc

W IV rundzie Okręgowego Pucharu Polski w Koźminie Wlkp. doszło do derbowego pojedynku. Miejscowy Biały Orzeł niespodziewanie pokonał 2:1 Piasta Kobylin.

Spotkanie było dość wyrównane. W 11. minucie próbę podjął Mateusz Wachowiak, jednak jego strzał był niecelny. Chwilę później niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym Piasta po rzucie rożnym. Z opresji swoją drużynę dobrą interwencją uratował Patryk Wojtkowiak. W 29. minucie goście wyszli na prowadzenie. Po zagraniu Jakuba Smektały z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Tomasz Kokot. Zespół zadedykował tego gola potomkowi Damiana Ratajczaka, wykonując symboliczną kołyskę. Radość kobylinian nie trwała długo, bo już kilka minut później gospodarze wyrównali. Niefortunne wybicie piłki przez Adama Kurzawę wykorzystał Oskar Maciejewski.

W 54. minucie koźminianie mieli szansę wyjść na prowadzenie, lecz strzał Marcelego Skowrońskiego był zbyt słaby i bramkarz Piasta poradził sobie bez trudu. Po chwili stuprocentową okazję zmarnował kapitan gości. Dominik Snela w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił piłką w Mateusza Wroneckiego, który zresztą spisywał się bardzo dobrze w tym meczu. W 75. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Orłów za faul na Mateuszu Pijanowskim. Jedenastkę wykorzystał Krzysztof Czabański i – jak się potem okazało – było do trafienie na wagę awansu do kolejnej rundy.

Tego samego dnia w pucharze miała zagrać także krotoszyńska Astra, lecz jej pojedynek z Pelikanem Grabów został przełożony na 16 września. Właśnie ze zwycięzcą tego meczu zmierzy się zespół z Koźmina Wlkp. w ćwierćfinale OPP. Zatem jest szansa na kolejne derbowe spotkanie.

BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN WLKP. – PIAST KOBYLIN 2:1 (1:1)

0:1 – Tomasz Kokot (29′)
1:1 – Oskar Maciejewski (38′)
2:1 – Krzysztof Czabański (75′ karny)

BIAŁY ORZEŁ: Wronecki – Roszczak, Konopka Maciejewski, Wciórka (62′ Hajdasz), Kamiński (53′ Pijanowski), Kaźmierczak (74′ Nowakowski), Borowczyk (45′ Skowroński), Lis (67′ Kasprzak), Dolata (70′ Mucha), Czabański

PIAST: Wojtkowiak – E. Jędrzejak, A. Kurzawa, Kokot (73′ K. Snela), Siepa (85′ Lisiak), Smektała, Siecla, D. Snela, Ma. Wachowiak (64′ M. Kurzawa), Olikiewicz, Mt. Wachowiak (73′ K. Wachowiak)