Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Ósemka piąta w Wielkopolsce

2018-12-18
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Ósemka piąta w Wielkopolsce
Ósemka piąta w Wielkopolsce
Zuziak tekst

12 grudnia w Krotoszynie rozegrano finał Wielkopolski halowej piłki nożnej szkół podstawowych. Na piątym miejscu uplasowała się drużyna z SP nr 8, prowadzona przez Macieja Parczyńskiego.

 

O zwycięstwo w turnieju walczyło osiem zespołów, które podzielono na dwie grupy. Pierwszą wygrała ekipa SP nr 51 Poznań, pokonując SP nr 12 Gniezno (1:0), SP nr 8 Krotoszyn (3:0) oraz SP nr 3 Trzcianka (1:0). Drugą lokatę zajęła drużyna z Gniezna, a trzecią – krotoszynianie.

W drugiej grupie najlepszy był team SP nr 3 Konin, który odniósł dwa zwycięstwa – 3:1 z SP nr 4 Oborniki i 1:0 z SP nr 4 Kościan – oraz zremisował 1:1 z SP Nowe Skalmierzyce. Drugie miejsce przypadło Obornikom.

Podopieczni M. Parczyńskiego w meczu o piątą pozycję pokonali po rzutach karnych rywali z Nowych Skalmierzyc. W zespole z Ósemki zagrali: Marcel Czapracki, Oliwier Olejnik, Sebastian Ligęza, Wojciech Kalak, Marcin Ostój, Remigiusz Góralski, Jakub Woźny oraz Antoni Stanikowski.

– Już sam fakt, że dotarliśmy do tego etapu rozgrywek, był naszym wielkim sukcesem – stwierdza M. Parczyński. – Nie ma co się porównywać z ekipą z Poznania, w której grają przedstawiciele Lecha. Finał był pokazem ich siły. Mojemu zespołowi dziękuję za walkę i ambicję.

Na trzecim stopniu podium stanęli chłopcy z SP nr 4 Oborniki, po ograniu Gniezna (2:0). W finale poznaniacy rozbili 5:0 drużynę z Konina.

(GRZELO)

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek