Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Owocna współpraca z politechniką

2019-11-27
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Owocna współpraca z politechniką
Owocna współpraca z politechniką

Społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. J. Kilińskiego w Zdunach otrzymała list gratulacyjny, w którym prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski – rektor Politechniki Poznańskiej, a także Marzena Wodzińska – członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego – informują o sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno-Gospodarcza (WSEG).

 

Zdunowska szkoła aktywnie w niej uczestniczy poprzez współpracę z Politechniką Poznańską w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”. Od wielu lat uczniowie ZSP w Zdunach, kształcący się na kierunkach technik logistyk i technik informatyk, angażują się w projekt poprzez zajęcia specjalistyczne w laboratoriach, staże zawodowe. Ponadto placówka otrzymała sprzęt komputerowy do pracowni informatycznej. Również nauczyciele doskonalą swoje umiejętności i podnoszą kwalifikacje.

Każdy uczestnik laboratoriów otrzymuje certyfikat, opis umiejętności zawarty w profilu zawodowym, a także wykresy obrazujące poziom umiejętności na podstawie testów początkowego i końcowego oraz oceny prowadzącego zajęcia. To kolejny etap zdobywania dodatkowych praktycznych umiejętności zawodowych. Każde zdobyte doświadczenie stwarza młodzieży lepsze możliwości na dobrą pracę w swoim zawodzie. Ponadto uczniowie w ramach tego projektu mają możliwość odbycia płatnych staży u pracodawców.

ZSP w Zdunach od wielu lat współpracuje z Politechniką Poznańską, dbając w ten sposób o podnoszenie kompetencji młodzieży. Uczestnicząc w projekcie, szkoła daje uczniom możliwość rozwoju zawodowego.

OPRAC. (ANKA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner