Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Papieska rywalizacja we mgle

2017-10-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Papieska rywalizacja we mgle
Papieska rywalizacja we mgle

W miniony czwartek odbyła się XII edycja Papieskiego Biegu Pokoju, organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie. Była to jedna z imprez w ramach obchodów święta patrona placówki.

 

Na dystansie ok. 2 kilometrów rywalizowało blisko 250 miłośników biegania. Patronat na zawodami objęli starosta krotoszyński i burmistrz Krotoszyna, którzy ufundowali puchary dla zwycięzców.

Do biegu zaproszono uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. W kategorii open rywalizowali dorośli. Trasa wiodła od ulicy Łąkowej, przez Karbowiaka i Bolewskiego, aż do mety na Łąkowej. Imprezę otworzyła dyrektor Izabela Kossakowska, zwracając się do młodzieży z prośbą o propagowanie zdrowego stylu życia oraz idei świętego Jana Pawła II. Z kolei wicestarosta Paweł Radojewski życzył uczestnikom udanej rywalizacji.

W łączonej klasyfikacji uczniów VII klas szkół podstawowych i gimnazjów wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Daria Frąckowiak (SP nr 8), wyprzedzając Wiolettę Drygas (SP nr 8) i Kornelię Boroch (SP nr 8). W grupie chłopców najlepszy był Wojciech Wałęsiak (SP nr 7), a za nim uplasowali się Wiktor Jankowski (SP nr 8) i Jakub Kaczmarek (Gimnazjum Kobylin).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Martyna Skrzypczak (LO Krotoszyn), druga była Julia Mikołajczyk (ZSP nr 2 Krotoszyn), a trzecia – Monika Jadczak (LO Krotoszyn). W gronie chłopców triumfował Jakub Wietecha (ZSZ Kobylin), przed Kamilem Frąckowiakiem (LO Krotoszyn) i Krystianem Bergmannem (ZSP Koźmin Wlkp.).

W biegu dorosłych pierwszy na mecie pojawił się Kamil Konieczny, a kolejne pozycje zajęli Damian Łakomy i Grzegorz Kroczak. Nagrody najlepszym biegaczom wręczali Izabela Kossakowska, Grzegorz Dengusiak – prezes SZS oraz Waldemar Wronecki z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Przeprowadzono także loterię fantową, w której do wygrania było mnóstwo upominków, ufundowanych przez sponsorów Papieskiego Biegu Pokoju. Organizatorzy imprezy dziękują wszystkim uczestnikom oraz sponsorom za wsparcie.

(GRZELO)

Sponsorzy XII edycji Biegu Papieskiego: Starostwo Powiatowe, burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, dyrektor ZSP nr 3 w Krotoszynie, Rada Rodziców przy ZSP nr 3 w Krotoszynie, Paweł Kręc – Blending, Adam Tyrakowski – A-T, Małgorzata Jankowska – Armatura Sanitarna, Auto-Serwis Grzegorz Właśniak, Zespół Szkół dla Dorosłych Profesja, Danuta i Zbigniew Kruk – Kruk-Transport, starosta krotoszyński, Agencja Celna – Ewa Nowacka-Kubzdela, Akademia Piłkarska Reissa, Grzegorz Woźniak – przewozy autobusowe, Michał Łyskawa, Cukiernictwo Sójka.

FOT. Grzegorz Nowak

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...