Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Papieska rywalizacja we mgle

2017-10-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Papieska rywalizacja we mgle
Papieska rywalizacja we mgle

W miniony czwartek odbyła się XII edycja Papieskiego Biegu Pokoju, organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie. Była to jedna z imprez w ramach obchodów święta patrona placówki.

 

Na dystansie ok. 2 kilometrów rywalizowało blisko 250 miłośników biegania. Patronat na zawodami objęli starosta krotoszyński i burmistrz Krotoszyna, którzy ufundowali puchary dla zwycięzców.

Do biegu zaproszono uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. W kategorii open rywalizowali dorośli. Trasa wiodła od ulicy Łąkowej, przez Karbowiaka i Bolewskiego, aż do mety na Łąkowej. Imprezę otworzyła dyrektor Izabela Kossakowska, zwracając się do młodzieży z prośbą o propagowanie zdrowego stylu życia oraz idei świętego Jana Pawła II. Z kolei wicestarosta Paweł Radojewski życzył uczestnikom udanej rywalizacji.

W łączonej klasyfikacji uczniów VII klas szkół podstawowych i gimnazjów wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Daria Frąckowiak (SP nr 8), wyprzedzając Wiolettę Drygas (SP nr 8) i Kornelię Boroch (SP nr 8). W grupie chłopców najlepszy był Wojciech Wałęsiak (SP nr 7), a za nim uplasowali się Wiktor Jankowski (SP nr 8) i Jakub Kaczmarek (Gimnazjum Kobylin).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Martyna Skrzypczak (LO Krotoszyn), druga była Julia Mikołajczyk (ZSP nr 2 Krotoszyn), a trzecia – Monika Jadczak (LO Krotoszyn). W gronie chłopców triumfował Jakub Wietecha (ZSZ Kobylin), przed Kamilem Frąckowiakiem (LO Krotoszyn) i Krystianem Bergmannem (ZSP Koźmin Wlkp.).

W biegu dorosłych pierwszy na mecie pojawił się Kamil Konieczny, a kolejne pozycje zajęli Damian Łakomy i Grzegorz Kroczak. Nagrody najlepszym biegaczom wręczali Izabela Kossakowska, Grzegorz Dengusiak – prezes SZS oraz Waldemar Wronecki z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Przeprowadzono także loterię fantową, w której do wygrania było mnóstwo upominków, ufundowanych przez sponsorów Papieskiego Biegu Pokoju. Organizatorzy imprezy dziękują wszystkim uczestnikom oraz sponsorom za wsparcie.

(GRZELO)

Sponsorzy XII edycji Biegu Papieskiego: Starostwo Powiatowe, burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, dyrektor ZSP nr 3 w Krotoszynie, Rada Rodziców przy ZSP nr 3 w Krotoszynie, Paweł Kręc – Blending, Adam Tyrakowski – A-T, Małgorzata Jankowska – Armatura Sanitarna, Auto-Serwis Grzegorz Właśniak, Zespół Szkół dla Dorosłych Profesja, Danuta i Zbigniew Kruk – Kruk-Transport, starosta krotoszyński, Agencja Celna – Ewa Nowacka-Kubzdela, Akademia Piłkarska Reissa, Grzegorz Woźniak – przewozy autobusowe, Michał Łyskawa, Cukiernictwo Sójka.

FOT. Grzegorz Nowak

Gościniec
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...