Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
FACHOWIEC

Piotruś potrzebuje pomocy!

2021-02-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Zdrowie
  4. /
  5. Piotruś potrzebuje pomocy!
Piotruś potrzebuje pomocy!
Zuziak tekst

Piotruś Zimmermann urodził się 13 listopada ubiegłego roku. Chłopczyk ma dopiero trzy miesiące, a już sporo przeszedł i potrzebuje pomocy. Apelujemy zatem o przekazanie dla niego 1 procenta podatku.

 

Jeszcze przed urodzeniem Piotrusia wykryto u niego rozszczep kręgosłupa. Już wtedy lekarze mieli się podjąć operacji, lecz epidemia koronawirusa wszystko pokrzyżowała i trzeba było czekać, aż chłopiec przyjdzie na świat.

Od razu po urodzeniu Piotruś został zabrany na operację, ponieważ jego rdzeń kręgowy był na wierzchu, niechroniony nawet skórą, co było bardzo niebezpieczne. Na szczęście rdzeń udało się zabezpieczyć, dzięki czemu dziecku nic nie grozi i może ruszać nóżkami. Ponadto wszczepiono mu w główkę zastawkę komorowo-otrzewnową, która chroni przed wzrostem ciśnienia i przed wodogłowiem.

Piotruś potrzebuje jednak stałej rehabilitacji, a w przyszłości być może także sprzętu ortopedycznego. Rodzice robią, co mogą – ćwiczą z synkiem trzy razy dziennie, jeżdżą z nim do fizjoterapeutów na ćwiczenia oraz zabierają na basen.

W związku z tym, że rozszczep jest bardzo nisko, tj. w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, chłopczyk ma duże szanse na to, by normalnie chodzić. Ale do tego potrzebna jest pomoc ludzi o wielkich sercach.

Dlatego bardzo zachęcamy do przekazania 1 procenta podatku na konto Piotrusia w Fundacji SPINA. To wszak niewiele, a może się przyczynić do tego, że synek państwa Zimmermannów będzie mógł chodzić! Pomagajmy!

(ANKA)

 

Organizacja Pożytku Publicznego

KRS: ‪0000297411‬

Fundacja na Rzecz Dzieci z Przepukliną Oponowo-Rdzeniową i Innymi Wadami

Rozwojowymi „SPINA”

40-752 Katowice, ul. Medyków 16

subkonto: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176

Tytuł przelewu: Piotr Tadeusz Zimmermann

YouTube

Get Free
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud
Jarmużek
Oring
Pałac w Orli
Zuziak
Archiwum
Jumbonet
Lombard Smok
Maśniak