Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Pobiegli dla harcerzy

2019-09-18
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Pobiegli dla harcerzy
Pobiegli dla harcerzy
Naj

14 września na stadionie w Krotoszynie zorganizowano II Bieg Charytatywny „Piątka dla Harcerzy”. Wzięło w nim udział ponad stu zawodników. Wpływy z opłat wpisowych, w sumie ponad 2 tysiące złotych, zasiliły konto Hufca ZHP Krotoszyn i przeznaczone zostaną na wyposażenie nowej siedziby.

 

Przypomnijmy, że 14 lipca 2018 w pożarze przy ul. Młyńskiej doszczętnie spłonęła siedziba krotoszyńskich harcerzy, którzy do tej pory nie korzystają z nowych pomieszczeń. Trwa remont budynku przy ul. Woskowej w Krotoszynie. Zeszłoroczny bieg przerósł oczekiwania organizatorów pod względem frekwencji, a biorący w nim udział uczestnicy wyrażali ogromną aprobatę względem przebiegu przedsięwzięcia. Sztab organizacyjny biegu podjął decyzję o cyklicznym jego organizowaniu. W tym roku organizatorzy wsparli harcerzy w wyposażeniu siedziby i odtworzeniu zasobów sprzętowych.

Imprezą towarzyszącą był Bieg Zucha dla przedszkolaków i uczniów klas I-III. Wzięło w nim udział ponad 100 dzieci.  Po zawodach czekały na nich dmuchańce, gry i zabawy. Podczas imprezy przeprowadzono również zbiórkę publiczną na rzecz Mikołajka, który choruje na zespół wad genetycznych Wolfa Hirschhorna.

Organizatorem wydarzenia była Grupa Inicjatywna. Do akcji włączyły się również Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Krotoszyn, Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Ziemi Krotoszyńskiej ASKALON, Krotoszyńska Grupa Biegowa oraz Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw. Współorganizatorem było Centrum Sportu i Rekreacji WODNIK. Medale ufundowała gmina Krotoszyn, a imprezę finansowo wsparli także Bank Spółdzielczy w Krotoszynie, Mateusz Tarnawski – EnergySped, Sławomira Kalak – radna Rady Miejskiej w Krotoszynie oraz poseł Jan Mosiński. Dzięki nim zagwarantowano opiekę medyczną i poczęstunek regeneracyjny dla biegaczy oraz pokryto koszty ubezpieczenia.

(NOVUS)

YouTube

Lombard Smok
daf-mal
MediaSort
Dietetyka Kroczak
Ideal Okna
Intermarche
Klub zdrowia 24
Zuziak
Vademecum poprawne
APR
gierko
Lesniczowka
Banaszak
M-Partner
BGP
Archiwum
Pod Szyszkami
Robstal
KOK
Kostka
Jumbonet
KUK
Słoneczna
Transmed24
Eltom-bud
Jarmużek
W starym stylu