Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
FACHOWIEC

Ponad 93 tysiące złotych dla ZOL-u

2020-11-25
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Zdrowie
  4. /
  5. Ponad 93 tysiące złotych...
Ponad 93 tysiące złotych dla ZOL-u
Finestra

SPZOZ w Krotoszynie, prowadzący Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, współrealizuje projekt grantowy pod nazwą „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas COVID-19”. Jest on w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszy Społecznego.

 

Umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia – Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim w Poznaniu w sprawie powierzenia grantu w wysokości 93 847,60 zł podpisano 30 października. Pieniądze zostały wykorzystane na realizację zadań polegających na wypłacie dodatków do wynagrodzeń dla personelu ZOL-u oraz na zakupie środków ochrony osobistej i do dezynfekcji dla osób pracujących w tej placówce. Dodatki stanowią rekompensatę dla personelu bezpośrednio zaangażowanego w opiekę nad pacjentami za wykonywanie pracy w jednym miejscu, który – ze względów bezpieczeństwa i ograniczania ryzyka zakażenia – musiał zrezygnować z innych miejsc zatrudnienia.

Wsparcie finansowe otrzymało 18 osób pracujących z ZOL-u, które spełniały kryteria projektowe. Ponadto zakupiono środki ochrony osobistej – 7 tysięcy rękawiczek jednorazowych, 550 półmasek FFP2 oraz płyny do dezynfekcji. Dzięki temu ograniczono negatywne skutki wystąpienia epidemii COVID-19 wśród pacjentów i personelu.

(ANKA)

FOT. SPZOZ Krotoszyn

YouTube

ZSP2
Maśniak
Get Free
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud
Jarmużek
Oring
Pałac w Orli
Zuziak
Archiwum
Jumbonet
Lombard Smok