2. /
  4. /
  5. Pucharowe zwycięstwo Baryczy
MAX-MAL

W II rundzie Okręgowego Pucharu Polski grały dwa zespoły z powiatu milickiego. Plon Gądkowice musiał uznać wyższość rywali, przegrywając 2:4 z Błyskiem Kuźniczysko, a Barycz Sułów po zwycięstwie 3:1 wyeliminowała ekipę Lotnika Twardogóra.

Sułowianie oczywiście byli faworytami pojedynku z Lotnikiem, ale miejscowi nie zamierzali się poddać i pokazali, że potrafią się bronić. Jednak konsekwentne ataki podopiecznych Dominika Piotrowskiego w końcu musiały zaowocować. W 27. minucie po świetnym uderzeniu Dawida Bąka z rzutu wolnego Barycz objęła prowadzenie. Tuż przed przerwą goście zdobyli tzw. bramkę do szatni, przeprowadzając zabójczą kontrę. Dawid Wójcik sprytnym dograniem odnalazł Macieja Bachtę w okolicy jedenastego metra, a ten huknął pod poprzeczkę, nie dając szans bramkarzowi.

Na drugą odsłonę przyjezdni wyszli z trzema świeżymi graczami. Szkoleniowiec przyznał, że mógł dać więcej minut klubowej młodzieży, ale też nie chciał lekceważyć dobrze dysponowanych rywali. – Jedyne, czego żałuję, to faktu, iż juniorzy nie dostali więcej czasu. Mimo że było 2:0, to obawiałem się ewentualnych błędów – ocenił D. Piotrowski.

W 50. minucie po szybkiej akcji miejscowych Dominik Walkus nieprzepisowo zatrzymał napastnika w obrębie szesnastki. Sędzia wskazał na wapno, a rzut karny pewnie wykorzystał Dominik Fajkowski. Na więcej jednak gospodarzy stać nie było. Z kolei sułowianie w końcówce meczu przypieczętowali awans po kolejnym znakomitym strzale D. Bąka z rzutu wolnego.

Z rozgrywek pucharowych odpadł Plon Gądkowice, ulegając 2:4 Błyskowi Kuźniczysko. Gole dla zespołu z naszego powiatu strzelili Sebastian Głownicki i Bartosz Hęciak.

LOTNIK TWARDOGÓRA – BARYCZ SUŁÓW 1:3 (0:2)

0:1 – Dawid Bąk (27)

0:2 – Maciej Bachta (45)

1:2 – Dominik Fajkowski (50, karny)

1:3 – Dawid Bąk (86)

BARYCZ: Koczorowski – Przybylski, Niedbała (85′ Wycisk), Walkus, Jasiński (46′ Możdrzech), Bachta (85′ Zalanowski), Wójcik (46′ Kierat), Kazanecki (46′ Puchała), Stachowski, Bąk, Pasternak (78′ Milian)