Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Rodzice w życiu szkoły

2018-11-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Rodzice w życiu szkoły
Rodzice w życiu szkoły

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie odbyła się konferencja „Rodzicu – możesz wiele. Prawa i obowiązki rodziców w szkole”. Inicjatorką wydarzenia była Sabina Rybakowska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach.

 

Patronat nad konferencją objął burmistrz Krotoszyna. W grupach warsztatowych moderatorami byli nauczyciele benickiej szkoły. W organizację spotkania włączyły się także Samorządowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Wydział Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.

Jak podkreślali organizatorzy, obecność rodziców w życiu szkoły prowadzi konsekwentnie do poszukiwania różnorodnych metod i środków umożliwiających współpracę. Dlatego w ramach konferencji zastosowano metodę „open space”, która umożliwia swobodny dialog osób zainteresowanych tematem.

W trakcie konferencji poruszono takie zagadnienia jak skuteczna komunikacja pomiędzy rodzicami a szkołą, telefon w szkole i wynikające z tego zagrożenia, warsztaty dla rodziców w szkole, wychowanie w domu czy w szkole. Ponadto rozmawiano o tym, jak pomóc dziecku ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, jak uświadomić nauczycielom, że każde dziecko jest inne, jak uniknąć alienacji dziecka w szkole, jak angażować rodziców do działania w szkole, jak wyeliminować niezdrową żywność ze sklepików szkolnych, jak zmotywować dziecko do systematycznej nauki.

Dla rodziców i nauczycieli uczestniczących w konferencji było to bardzo owocne i pouczające spotkanie.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner