Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Roszczak z czterema medalami

2020-09-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Roszczak z czterema medalami
Roszczak z czterema medalami
TRANS-MED

Znakomicie spisał się Czesław Roszczak w XX Pucharze Bałtyku Masters na Stadionie Leśnym w Sopocie. Reprezentujący UKS Olimpijczyk Pogorzela mieszkaniec Łagiewnik startował w czterech konkurencjach i w każdej zdobył medal.

 

W rzucie dyskiem Roszczak uzyskał 33,20 m i w klasyfikacji open (rezultaty przeliczano według wieku poszczególnych zawodników) zajął pierwsze miejsce. – Może wynik byłby lepszy, ale organizator niefortunnie ustalił program minutowy i w czasie rzutu dyskiem już rozpoczęła się druga konkurencja, do której byłem zgłoszony. Trochę więc było nerwowo i na pewno miało to wpływ na uzyskane wyniki, gdyż nie dane mi było normalnie przygotować się do pchnięcia kulą – opowiada lekkoatleta z Łagiewnik.

W pchnięciu kulą łagiewniczanin osiągnął 11,32, co ostatecznie dało mu srebrny medal w open. W rzucie młotem rywalizował m.in. z rekordzistą świata w tej konkurencji – Jerzym Jabłońskim z Olsztyna, który – jak się okazało – znów był najlepszy, ustanawiając tym razem nowy rekord Pucharu Bałtyku. Roszczak z rezultatem 33,70 m został sklasyfikowany na trzeciej pozycji.

Drugi brązowy krążek sportowiec z gminy Kobylin wywalczył w rzucie ciężarkiem, osiągając wynik 13,07 m. – Zdobycie czterech medali w rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w kraju można uznać za sukces, chociaż wyniki mogły być lepsze – komentuje Roszczak. – 3 października w Słubicach wystartuję w Memoriale im. Zdzisława Skręty i tym samym zakończę ten sezon – dodaje.

(ANKA)

YouTube

Archiwum
BGP
LAGUNA
VENUS PIZZERIA
COT
PROFAL
Eltom-bud
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
Zuziak
IMPULS ZDUNY
OLD-BRICK.PL
Oring
Zajączek
Linkiewicz
Jumbonet
Jarmużek
KLIMA-PARTNER