Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Ruszyła wiosenna runda rozgrywek WLLP

2019-04-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Ruszyła wiosenna runda rozgrywek...
Ruszyła wiosenna runda rozgrywek WLLP
Aparatus reklama w artykule

Po zimowej przerwie na piłkarską scenę powróciły Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie – rozgrywki przeznaczone dla wszystkich zawodników Akademii Piłkarskiej Reissa. W ramach cotygodniowych zmagań ponad pięć tysięcy młodych piłkarzy rywalizuje o jak najwyższe miejsca w różnych kategoriach wiekowych.

 

Liga złożona jest z kilkudziesięciu okręgów. – W naszym znajdują się lokalizacje z Krotoszyna, Pogorzeli, Kobylina, Rawicza, Ostrowa Wielkopolskiego i Zdun – wyjaśnia Grzegorz Nowak, koordynator APR w Krotoszynie. – Za nami czwarty turniej, który w miniony weekend rozegrano w Krotoszynie. Gracze z każdej kategorii wiekowej mieli już okazję sprawdzić swoje umiejętności w starciu z rówieśnikami z innych miast.

W grupach A (2012 i młodsi) oraz B1 (2010 i 2011) wyniki spotkań nie są zapisywane. – Priorytetem rozgrywek jest nie tylko wykształcenie wśród podopiecznych „syndromu drużyny”, ale przede wszystkim możliwość obserwacji i przekazania zawodników szczególnie uzdolnionych do struktur reprezentacji Akademii – stwierdza Aleksander Sobczyk, koordynator APR w Zdunach. Rozgrywki WLLP dają niepowtarzalną szansę na rozwój piłkarskich umiejętności, uczą miłośników futbolu kreatywności, współpracy i walki w duchu fair play.

Na przełomie marca i kwietnia dla każdej grupy zorganizowano turnieje. 23 marca i 13 kwietnia rywalizowali piłkarze z najstarszej grupy w barwach Akademii. Zawodnicy z roczników 2004 i 2005 sprawdzili swoje umiejętności na turniejach w Kobylinie i Krotoszynie. 30 marca w Kobylinie grali piłkarze urodzeni w latach 2006-2007. Z kolei najmłodsi adepci futbolu sprawdzili swoją dyspozycję 6 kwietnia w Krotoszynie.

W Krotoszynie treningi odbywają się na orliku przy I LO im. H. Kołłątaja, w Kobylinie na orliku przy miejscowej SP, a w Zdunach na orliku przy ul. Strzeleckiej. Zapisów można dokonywać na stronie www.akademiareissa.pl. Więcej informacji uzyskacie u koordynatorów lokalizacji: Krotoszyn – G. Nowaka (661 843 179), Kobylin – Mateusza Mruka (607 276 338), Zdun – A. Sobczyka (600 747 466).

(KAKTUS)

YouTube

energy sped
Jumbonet
M-Partner
Zuziak
APR
Lombard Smok
Phone Spa
daf-mal
Intermarche
MediaSort
Archiwum
BGP
Lesniczowka
Kiki Car Care
E-paka
Eltom-bud
Kostka
KUK
Jarmużek
Pod Szyszkami
Robstal