Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Ruszyły otwarte treningi w APR

2019-04-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Ruszyły otwarte treningi w...
Ruszyły otwarte treningi w APR

Wraz z nadejściem wiosny w Akademii Piłkarskiej Reissa rozpoczął się okres naborów do wszystkich drużyn w strukturach klubu. Kategorie skrzat (4-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat) – do APR dołączyć może każdy chłopiec i dziewczynka już od 4. roku życia. W tym roku klub przygotował specjalną ofertę dla osób, które zapiszą się podczas naborów – trzy darmowe treningi zapoznawcze.

 

W powiecie krotoszyńskim Akademia Piłkarska Reissa ma trzy lokalizacje – w Krotoszynie, Zdunach i Kobylinie. Zajęcia prowadzone są od 2011 roku. W tych trzech miejscowościach trenuje na co dzień łącznie ok. 200 zawodników. Każda z tych lokalizacji prowadzi zajęcia dla dzieci od 4 do 13 lat. Przekrój wiekowy pozwala na stały monitoring i rozwój zawodnika. Metody i cykl treningowy dopasowane są do poziomu i potrzeb drużyny, a trenerzy mają możliwość obserwowania piłkarzy już od najmłodszych lat.

Dodatkową przewagą Akademii jest możliwość rywalizowania z rówieśnikami z innych miejscowości, co pozwala na rzeczywistą ocenę ich umiejętności, a ponadto motywuje dzieci do jeszcze większej pracy na treningach. Młodzi adepci futbolu, idący w ślady legendy Kolejorza, mogą już pochwalić się licznymi sukcesami. Działalność klubu znacząco wpływa na rozwój i popularyzację sportu wśród najmłodszych mieszkańców naszego regionu. W sumie treningi prowadzone są już w 128 miejscowościach w pięciu województwach.

– Przez ostatnie lata funkcjonowania nasz klub rozwinął się w sposób niewyobrażalny. Dzięki unikatowemu programowi szkolenia docieramy do coraz większej grupy dzieci, popularyzując sport i aktywność fizyczną. Nasz system dwóch ścieżek kariery pozwala na sportową edukację najbardziej utalentowanych zawodników i sprzyja rozwijaniu ich talentu w reprezentacjach regionów oraz reprezentacji Polski APR. Zawodnicy, rywalizując z rówieśnikami na arenie ogólnopolskiej i europejskiej, mają możliwość podnoszenia swoich umiejętności i zdobywania cennego doświadczenia. W tym roku po raz pierwszy udało nam się awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej – Centralnej Ligi Juniorów – i to z dwoma zespołami. Jest to dla nas duży sukces, a zarazem motywacja do dalszej pracy – mówi Piotr Reiss, patron klubu.

Dla zawodnika nie ma przyjemniejszego uczucia niż dotyk świeżo ściętej trawy, lekki podmuch wiatru i promienie słońca, rozgrzewające do czerwoności futbolowe emocje. To w skrócie recepta na idealny trening na świeżym powietrzu! Wraz z początkiem kwietnia zapewniamy młodym adeptom futbolu grę na boiskach i orlikach. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską odzwierciedlają prawdziwe warunki meczowe. Aby dołączyć do APR, należy wejść na stronę www.akademiareissa.pl. Następnie w prawym górnym rogu trzeba zarejestrować nową osobę, a w miejscu kodu wpisać „wiosna2019”. Po części elektronicznej pozostaje już tylko przyjść na zajęcia i cieszyć się kontaktem z rówieśnikami.

(KAKTUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Robstal
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner