Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Ścieżka edukacyjna już gotowa

2017-09-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Ścieżka edukacyjna już gotowa
Ścieżka edukacyjna już gotowa

W połowie września zakończono projekt pod nazwą „Szkolne Centrum Przyrodniczo-Ekologiczne w Biadkach”. W jego ramach w miejscowej szkole podstawowej utworzono przyrodniczo-ekologiczną ścieżkę dydaktyczną.

 

Ścieżka przebiega częściowo w budynku szkoły, a częściowo na zewnątrz. Motywem przewodnim jest hasło „Poznajemy, więc szanujemy naszą przyrodę”. W ramach realizacji projektu zakupiono pomoce dydaktyczne – tablice i gry edukacyjne, stację meteorologiczną oraz pojemniki na segregację odpadów czy zużyte baterie.

Gry i zabawy w doskonały sposób łączą przyjemne z pożytecznym, pełnią funkcje informacyjno-poznawcze, rozwijają sprawność, w części są interaktywne. Przedmiotowe tablice uatrakcyjnią lekcje i z pewnością wpłyną na wzrost wiedzy dzieci z zakresu środowiska naturalnego, w tym ekosystemów leśnych, flory i fauny oraz racjonalnego gospodarowania wodą i energią. Najmłodsi mają się uczyć postawy proekologicznej.

Koszt przedsięwzięcia wyniósł ok. 25 tys. złotych, z czego 20 tys. stanowiło dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

(NOVUS)

ŹRÓDŁO: www.krotoszyn.pl

Gościniec
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...