2. /
  4. /
  5. Siatkarskie emocje w milickiej...
Vidia film tekst

Na początku marca w hali sportowej im. Wolności i Solidarności w Miliczu odbył się XXV Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki o Puchar Małgorzaty Glinki. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych.

Patronat nad zawodami objął burmistrz Milicza Piotr Lech. W szranki stanęły ekipy MKS Polonia Świdnica, UKS Jedynka Milicz, SN Gedania Gdańsk, UKS Gminy Miękinia, UKS Kaniasiatka Gostyń, MKS MOS Wieliczka, SP nr 8 Krotoszyn, Wataha Lubin, SMS Police, SP9/KS Pałac Bydgoszcz, SPS Zbąszynek, TKS Siatkarz Jarocin, UKS Akademia Talentów Jarocin, UKS Polon Krotoszyn, UKS 22 Kraków, MLKS Echo Twardogóra, UKS Wilki Chwaszczyno i SP Pępowo.

W kategorii dwójek triumfowały dziewczęta z SPS Zbąszynek, wyprzedzając MKS MOS Wieliczka 1 oraz UKS Kaniasiatka Gostyń 1. Na siódmym miejscu uplasowała się pierwsza drużyna UKS Dwójka Milicz.

W rywalizacji trójek najlepszy okazał się team MKS MOS Wieliczka 1, a kolejne pozycje zajęły SP9/KS Pałac Bydgoszcz 1 i UKS 22 Kraków 1. Tuż za podium znalazł się pierwszy zespół milickiej Dwójki.

W kategorii czwórek zwyciężyły dziewczęta z SN Gedania Gdańsk, drugą lokatę zajęła ekipa UKS Jedynka Milicz, a trzecie miejsce przypadło siatkarkom UKS Gminy Miękinia.