Sienkiewicz najlepszy w swojej kategorii

2. /
  4. /
  5. Sienkiewicz najlepszy w swojej...
KLIBER FINANSE

Na początku października reprezentanci KS Krotosz startowali w biegu Nasza Dycha w Gostyniu. W kategorii wiekowej M60 triumfował Czesław Sienkiewicz.

Była to już siódma edycja zawodów, które zorganizowały Gostyńskie Towarzystwo Sportowe Citius oraz Profarm Frąckowiak. Na 10-kilometrową trasę ulicami miasta ruszyło 270 biegaczy. Wśród nich znalazł się Adam Nowicki – urodzony w Gostyniu biegacz dystansowy, który wystąpił na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. A. Nowicki najszybciej pokonał trasę Naszej Dychy.

W Gostyniu rywalizowali także przedstawiciele KS Krotosz. Znakomicie spisał się Czesław Sienkiewicz, który okazał się najlepszy w kategorii M60. Tuż za podium w grupie M50 znalazł się Krzysztof Kasprzak. Spośród krotoszyńskich biegaczy najwyżej w klasyfikacji open uplasował się Artur Marek, który zajął 19. miejsce. Ponadto w gostyńskim biegu startowali Piotr Grzempowski, Paweł Błażutycz oraz Jan Jaruzel.