2. /
  4. /
  5. Startowali w Dobrzycy
TALENT STUDIO

14 maja odbył się I Bieg Władysława o Puchar Burmistrza Gminy Dobrzyca, należący do cyklu Grand Prix Ziemi Pleszewskiej pod nazwą „Królewska Kareta”. W imprezie startowali reprezentanci grup biegowych z naszego powiatu.

Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse – 10 i 5 km. Czterech biegaczy KS Krotosz wybrało dłuższą trasę. Na dziewiątej pozycji uplasował się Piotr Grzempowski (38:33), a tuż za nim linię mety przekroczył Sergiusz Sójka (38:35), który był trzeci w kategorii wiekowej M20-29. Z kolei w kat. M60-69 triumfował Czesław Sienkiewicz (46:15). 10-kilometrową trasę pokonał też Karol Kałużny (50:50). Patrycja Domagała jako jedyna z ekipy KS Krotosz startowała na dystansie 5 km (24:41).

W Dobrzycy pobiegli również dwaj przedstawiciele grupy Koźmin Biega. Łukasz Naglak na dłuższym dystansie zajął 21. miejsce (41:22), a Michał Jarosz był ósmy w biegu na 5 km (18:02). Trzyosobową reprezentację wystawił Witkowski Running Team. Startujący na 10 km Sławomir Sarna uplasował się na 26. lokacie (42:36), natomiast na 5 km Szymon Winiarski był czwarty (16:57), a Przemysław Bergmann dotarł do mety jako 25. zawodnik (21:54).

Jedynym przedstawicielem Krotoszyńskiej Grupy Biegowej był Rafał Bystrowski, który zajął 29. miejsce w biegu na 10 km (43:01).