Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Strażacy otrzymali nowy sprzęt

2018-12-04
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Strażacy otrzymali nowy sprzęt
Strażacy otrzymali nowy sprzęt

23 listopada trzem jednostkom OSP z terenu gminy Zduny przekazano sprzęt ratowniczy, który zakupiono dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości z Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

Do OSP Baszków trafił sprzęt do cięcia karoserii samochodów, przydatny w akcjach związanych ze zdarzeniami drogowymi. Jednostka OSP Zduny otrzymała nożyce do ucinania pedałów, narzędzie do przecinania pasów i wybijania szyb oraz dwa kliny do stabilizacji pojazdów. Z kolei dla OSP Konarzew zakupiono defibrylator do przywracania akcji serca. Łączna wartość sprzętu to 37 600 zł.

– Dzisiaj jesteśmy na spotkaniu informującym i formalnym wręczeniu, ale ten sprzęt przekazaliśmy jednostkom natychmiast po jego otrzymaniu i już od jakiegoś czasu służy w ich działaniach, ku bezpieczeństwu mieszkańców – powiedział Tomasz Chudy, burmistrz Zdun, przypominając jednocześnie, że strażacy w ostatnich latach pozyskali także dwa wozy bojowe i rozmaity sprzęt ratowniczy.

– W gminie Zduny macie jedną z lepiej wyposażonych i bardzo sprawnie działających OSP. Dziękuję strażakom i panu burmistrzowi za skuteczne działania – oznajmił Jacek Strużyński, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

(NOVUS)

Loading ... Loading ...
Archiwum
W starym stylu
Impuls
Lesniczowka
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jumbonet
Korona
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla