Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
FACHOWIEC

Sukcesy naszych młodych lekkoatletów

2021-02-18
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Sukcesy naszych młodych lekkoatletów
Sukcesy naszych młodych lekkoatletów
DAF-MAL

W dniach 12-14 lutego w Arenie Toruń odbyły się PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U’18 i U’20. Świetnie spisali się zawodnicy z naszego powiatu.

 

Mistrzostwa organizowane są przez najstarsze polskie stowarzyszenie sportowe – Polski Związek Lekkiej Atletyki. Impreza odbyła się z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych i oczywiście bez udziału publiczności. Udział w zawodach wzięli najlepsi lekkoatleci z różnych części kraju. Pośród nich znaleźli się zawodnicy z naszego powiatu: Paulina Stempniak, reprezentująca UKS Piątka Jarocin, a także Ewa Piaszczyńska, Jakub Jopek i Dawid Grząka, którzy trenują w KS STAL „LA” Ostrów Wlkp.

Paulina wystartowała w biegu na 1000 m. Koźminianka długo trzymała się na trzeciej lokacie, jednak pod koniec dystansu straciła dobrą pozycję. Mimo to utalentowana biegaczka pokazała charakter i przekroczyła linię mety jako trzecia – z czasem 2:57,44, który jest jej życiowym rekordem. P. Stempniak wyprzedziły jedynie Wiktoria Wróbel (WLKS Nowe Iganie) i Paulina Rębacz (KS Żeglina Sieradz).

Niewiele do podium zabrakło Ewie Piaszczyńskiej, która rywalizowała na dystansie 60 m. Ostatecznie z wynikiem 7,88 zajęła czwarte miejsce.

Z kolei Dawid Grząka na tym samym dystansie został mistrzem kraju. Nasz sprinter zdobył złoto z czasem 7,01, który jest jego nowym rekordem życiowym. Do rekordu kraju, ustanowionego 29 lat temu, zabrakło mu zaledwie 0,06 sekundy.

(LENA)

FOT. KS STAL „LA” Ostrów Wlkp. / Jolanta Stempniak

YouTube

Get Free
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud
Jarmużek
Oring
Pałac w Orli
Zuziak
Archiwum
Jumbonet
Lombard Smok
Maśniak