Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Wojno
CZWOJDA

Szkoła z ponad 50-letnią tradycją

2021-02-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Szkoła z ponad 50-letnią...
Szkoła z ponad 50-letnią tradycją
Zuziak tekst

Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krotoszynie od 22 lutego będzie prowadziła zapisy uczniów. Co kandydatom może zaoferować ta placówka?

 

Mottem szkoły są słowa jej patronki: „Uczymy kochać i szanować rodzinne tradycje małej ojczyzny, przygotowując do śmiałego odkrywania współczesnego świata”. Informacje o działaniach placówki (liczne konkursy, zajęcia pozalekcyjne, uroczystości, imprezy kulturalne, projekty i wiele innych) można śledzić na jej stronie internetowej oraz facebookowym profilu.

Bardzo ważnym aspektem dla rodziców dzieci z różnymi zainteresowaniami jest to, iż Ósemka, oprócz profili ogólnych, od IV klasy tworzy odziały sportowe (piłka nożna i piłka siatkowa), a do VII klasy szkoła rekrutuje również uczniów do oddziału dwujęzycznego. SP nr 8 posiada sale wyposażone w tablice interaktywne oraz w niezbędny sprzęt multimedialny. Od września 2020 roku realizuje projekt unijny „Szkoła ćwiczeń w Krotoszynie”, którego celem jest doposażenie czterech pracowni przedmiotowych, wdrażanie nowych trendów w edukacji oraz doskonalenie przyszłej kadry nauczycielskiej.

Ósemka to idealne miejsce dla uczniów chcących rozwijać umiejętności językowe. Kompetencje dzieci poszerzane są nie tylko na lekcjach i kółkach zainteresowań z języka angielskiego i niemieckiego, ale również poprzez wymianę uczniów z College Fontenay-le-Comte we Francji oraz ze Szkołą Podstawową w Kriens w Szwajcarii.

Uczniowie krotoszyńskiej szkoły zajmują wysokie miejsca w konkursach, zawodach i olimpiadach, nie tylko na szczeblu gminnym i powiatowym, ale również wojewódzkim i ogólnopolskim. Dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje umiejętności i pasje na kółkach zainteresowań. W SP nr 8 można uczestniczyć w Klubie Europejskim, kółku teatralnym i dziennikarskim, informatycznym, matematycznym, a także w zajęciach artystycznych i chórze szkolnym. Na terenie placówki działają UKS Polon (piłka siatkowa i piłka nożna) oraz UKS Rakieta (tenis ziemny). Szkoła współpracuje też z Akademią Talentów Krotoszyn. Placówka dba nie tylko o rozwój zainteresowań uczniów, ale prowadzi też zajęcia wyrównawcze z różnych przedmiotów.

Ósemka pomaga uczniom, którzy nie potrafią radzić sobie ze stresem czy niepowodzeniami, Wsparciem służą psycholog, pedagog oraz logopeda, którzy są zatrudnieni w placówce. O zdrowie i doraźną pomoc medyczną dba z kolei pielęgniarka. Na terenie szkoły znajduje się też świetlica szkolna (czynna od 6.30 do 16.30) oraz stołówka, w której uczniowie mogą posilić się smacznymi obiadami.

OPRAC. (LENA)

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Zuziak
Jumbonet
Pałac w Orli
CZWOJDA
KIKICARCARE
MATYLA
ZSP2
Maśniak
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud