Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Wojno
Duży baner na środku

Szkolenie dla pracodawców

2019-10-31
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Szkolenie dla pracodawców
Szkolenie dla pracodawców

W ramach kolejnej edycji Europejskich Dni Pracodawców (14-25 października) Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie zorganizował spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla pracodawców. Wzięli w nim udział przedstawiciele 29 lokalnych podmiotów sektora prywatnego i publicznego.

 

Celem przedsięwzięcia było nie tylko zacieśnienie współpracy publicznych służb zatrudnienia z pracodawcami w kierunku wspólnego rozwiązywania problemów lokalnego rynku pracy, ale przede wszystkim dostarczenie pracodawcom informacji przydatnych przy realizacji polityki kadrowej oraz inwestycji w rozwój zasobów ludzkich, w tym działań finansowanych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (Priorytety Rady Rynku Pracy dla rezerwy KFS 2019 r.; Priorytety na 2020 r.).

Wystąpienia prelegentów z Państwowej Inspekcji Pracy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych cieszyły się dużym zainteresowaniem i zostały pozytywnie odebrane przez uczestników. Omówione zostały takie zagadnienia jak zmiany w Kodeksie Pracy, zasady wystawiania świadectw pracy, przepisy ułatwiające pracownikom realizację uprawnień pracowniczych (mobbing), kwestie BHP w firmie, jak również zasiłki macierzyńskie, zasiłki chorobowe i prewencja rentowa.

Spotkanie odbyło się 18 października w sali Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie.

OPRAC. (ANKA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner