Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Termomodernizacja zakończona

2017-08-27
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Termomodernizacja zakończona
Termomodernizacja zakończona

Dobiegły końca prace związanie z realizacją zadania inwestycyjnego pod nazwą „Termomodernizacja wraz z modernizacją kotłowni i systemem c.o. w Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie”. Projekt był dofinansowany w kwocie 847 tys. zł przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Budynek szkoły jest kolejnym obiektem w naszej gminie poddanym gruntownej termomodernizacji. Wykonana została izolacja termiczna, wymieniono stolarkę okienną, a przede wszystkim zmodernizowano przestarzały system grzewczy, tj. wymieniono instalację centralnego ogrzewania, zlikwidowano starą kotłownię węglową. Nowa znajduje się teraz w zaadaptowanym budynku gospodarczym, jest wyposażona w urządzenia technologii kotłowni gazowej kondensacyjnej.

Dzięki zmianie sposobu ogrzewania z paliwa stałego na gazowe znacznej redukcji ulegnie emisja szkodliwych związków do atmosfery, co oczywiście pozytywnie wpłynie na środowisko.

Całość wykonało konsorcjum firm – Firma Handlowo-Usługowa Eugeniusz Grześkowiak oraz Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Kubiak z Krotoszyna. Koszt inwestycji wyniósł ok. milion zł.

(NOVUS)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...