Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

To był dobry sezon

2017-11-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. To był dobry sezon
To był dobry sezon

Międzynarodowe zawody w Norwegii i Japonii były ostatnimi, w których rywalizowali w tym roku seniorzy Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn. Nasi sumocy tradycyjnie spisali się bardzo dobrze.

 

Troje zawodników TA Rozum udało się do Oslo na Międzynarodowe Mistrzostwa Norwegii – Norway Sumo Open. Walczący w kat. 100 kg Aron Rozum zdobył srebrny medal. Taki sam krążek wywalczyła Olimpia Robakowska, która rywalizowała w kat. 80 kg. Z kolei Ola Rozum stanęła na trzecim stopniu podium w kat. 73 kg. Męska drużyna, z Aronem w składzie, okazała się najlepsza w turnieju – podobnie jak ekipa kobiet, z dwoma krotoszyniankami w składzie.

Tydzień później Aron Rozum wyjechał na treningi do uniwersyteckiej szkoły sumo w Japonii. W przeprowadzonych tam zawodach okazał się najlepszy, nie dając żadnych szans rywalom. Tymi startami seniorzy z Krotoszyna zakończyli sezon, w którym odbyły się Światowe Igrzyska Sportowe.

Warto przypomnieć, iż w ramach przygotowań do World Games zawodnicy brali udział w wielu treningach, zgrupowaniach i turniejach, choćby w Rosji czy Azerbejdżanie. W rosyjskim Czechowie Aron Rozum wraz ze swoją drużyną uplasował się na drugiej pozycji.

– Dziękuję władzom gminy Krotoszyn, Starostwu Powiatowemu oraz sponsorom za wkład w działalność naszego klubu. To właśnie dzięki Waszemu zaangażowaniu zawodnicy mogli przygotować się do igrzysk, brać udział w zawodach i osiągać sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Bardzo ciężko na nie zapracowali – powiedział Dariusz Rozum, prezes TA Rozum Krotoszyn.

(GRZELO)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Wojno
Kamienica
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...