Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Tradycyjny turniej w Bożacinie

2020-02-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Tradycyjny turniej w Bożacinie
Tradycyjny turniej w Bożacinie

Na początku lutego odbyła się XXIV edycja Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar LZS Błyskawica Bożacin. Rywalizowano w czterech kategoriach.

 

W kategorii seniorek triumfowała Agata Szczotka (Nowa Wieś), a druga była Maria Czubak (Kobierno). Wśród żaków najlepszy był Filip Bernat (Bożacin), a za nim uplasowali się Piotr Kowalczyk (Bożacin) i Aleksandra Konrady (Bożacin).

W rozgrywkach seniorów zwyciężył Mateusz Szymczak (Bożacin), wyprzedzając Janusza Majewskiego (Bożacin) i Adama Kopytka (Sieradz). Z kolei najlepszym weteranem okazał się Marek Sójka (Gorzupia), a kolejne lokaty zajęli Paweł Robak (Bożacin) i Witold Majewski (Bożacin).

Rozegrano także turniej gry podwójnej o VI Puchar Firmy Wit-Pasz z Krotoszyna. Pierwsze miejsce zajął bożaciński duet Mateusz Szymczak / Janusz Majewski, na drugiej pozycji znaleźli się Bartosz Żak i Rafał Skupniewicz (Koźmin Wlkp.), a na trzeciej Adam Kopytek i Damian Janiak (Sieradz) oraz Paweł Robak i Witold Majewski (Bożacin).

Łącznie w zawodach wzięło udział 38 tenisistów z 14 miejscowości. Puchary i nagrody sfinansowane były ze środków funduszu sołeckiego, starosty krotoszyńskiego, gminy Krotoszyn oraz prywatnych sponsorów.

(ANKA)

YouTube

Phone Spa
W starym stylu
Zuziak
Pod Szyszkami
Jarmużek
Banaszak
Mazi Owczarz
M-Partner
Lesniczowka
BGP
TOR
nest
gierko
Ideal Okna
energy sped
APR
Kostka
Jumbonet
KUK
Robstal
Słoneczna
Eltom-bud
Transmed24