Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Triumf Andrzeja Ruska

2019-05-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Triumf Andrzeja Ruska
Triumf Andrzeja Ruska

Znakomicie zaprezentował się Andrzej Rusek w Będzinie na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym w kategoriach juniorskich do 16 i 20 lat oraz weteranów. Zawodnik Stowarzyszenia Atletyki Ciężkiej Ursus Krotoszyn zdobył złoty medal w kategorii +120 kg.

 

Prócz A. Ruska krotoszyński klub w zawodach reprezentowali Oliwia Szulc i Tobiasz Kubicki. Wszyscy troje rywalizowali w grupie do 20 lat. O. Szulc w kat. 63 kg osiągnęła 85 kg w przysiadzie, 50 kg w wyciskaniu oraz 115 kg w martwym ciągu. Był to dopiero jej drugi start w przygodzie z ciężarami. – Zawody dały mi pozytywną energię i chęci do podnoszenia sobie poprzeczki. Mam nadzieję, że w kolejnych startach uda mi się pobić rekordy życiowe – komentuje zawodniczka.

Debiutujący w kat. 93 kg T. Kubicki przysiadł 160 kg, wycisnął 90 kg i podniósł 175 kg w martwym ciągu. – Mój pierwszy start uważam za udany ze względu na zaliczenie pierwszych podejść i zebranie doświadczenia. W przeciwieństwie do wielu innych dyscyplin w trójboju podczas zawodów panuje przyjazna atmosfera, co jeszcze bardziej motywuje do zdrowej rywalizacji – podkreśla trójboista.

Walczący w kat. +120 kg A. Rusek pobił rekord kraju w przysiadzie – 261 kg. Następnie ustanowił rekordy życiowe w wyciskaniu (127,5 kg) oraz w martwym ciągu (242,5 kg). Łączny wynik 631 kg zapewnił mu złoty medal. – Jestem bardzo zadowolony z tych rezultatów. Oczywiście nie osiągnąłbym tego, gdyby nie wsparcie trenera Szczepana Zimmermanna oraz wszystkich kolegów i koleżanek z SAC Ursus Krotoszyn – oznajmia złoty medalista.

Reprezentanci SAC Ursus dziękują firmie Stolrus za pomoc finansową.

(GRZELO)

Loading ... Loading ...
Archiwum
W starym stylu
Impuls
Lesniczowka
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Ideal Okna
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jumbonet
Korona
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla