Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Triumf wrocławian w KLD

2018-10-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Triumf wrocławian w KLD
Triumf wrocławian w KLD

Nina Lech i Mariusz Gawłowicz zostali zwycięzcami inauguracyjnego turnieju Krotoszyńskiej Ligi Darta. Tym samym ruszył kolejny sezon rozgrywek, które przyciągają graczy nie tylko z Wielkopolski.

 

Wzorem poprzedniego sezonu rywalizacja toczy się systemem brazylijskim. Oznacza to, że zawodnik żegna się z turniejem dopiero po dwóch przegranych spotkaniach.

W zmaganiach pań najlepiej spisała się Nina Lech z Wrocławia. W drodze do finału pokonała Martę Pawlicką (3:0), Ewę Pawlicką (3:1) oraz Małgorzatę Pacierpnik (3:2). Z tą ostatnią zmierzyła się ponownie w kluczowym meczu, zwyciężając 4:2. Na trzecim miejscu uplasowała się Danuta Pawlicka, która ograła M. Pawlicką (2:0) i dwukrotnie uległa M. Pacierpnik (2:3 i 0:2).

W rozgrywkach mężczyzn triumfował Mariusz Gawłowicz z Wrocławia, który w finale pokonał Konrada Pawłowskiego 5:0. Wcześniej wrocławianin wygrał z Danielem Borskim (3:0), Dmytro Kovalovem (3:1), Danielem Makiewiczem (3:1) i Jackiem Cieślakiem (3:1). Potem nie sprostał K. Pawłowskiemu (2:3), ale po drugiej stronie drabinki pokonał Witolda Schulza (2:0), a następnie – już w finale – zrewanżował się K. Pawłowskiemu.

Z grona naszych darterów najwyżej, bo na czwartej lokacie, znalazł się J. Cieślak. Krotoszynianin wygrał z Przemysławem Szlachetką (3:0), Arturem Winiarskim (3:0), Karolem Wilgosiewiczem (3:1) oraz Przemysławem Pawlickim (2:1). W pojedynku o trzecie miejsce nie dał rady W. Schulzowi (1:2).

Poza Cieślakiem nasz powiat reprezentowali P. Pawlicki (5-6 miejsce), Damian Kluba (9-12), Przemysław Sawicki (9-12), A. Winiarski (13-16), D. Borski (13-16), Krzysztof Nowak (13-16), Adrian Jasiński (17-24), Adrian Urbaniak (17-24), Karol Banaszak (17-24) i Marcin Kmieciak (25). Turniej możliwy był dzięki wsparciu miasta i gminy Krotoszyn.

(GRZELO)

Ankieta

Co myślisz na temat podwyższenia diet przez krotoszyńskich radnych?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
Archiwum
Jandy Kabarety
W starym stylu
Impuls
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Jarmużek
Kamienica
Wojno
M-partner
Matyla