Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Trzy nasze szkoły walczą o wygraną

2019-12-02
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Trzy nasze szkoły walczą...
Trzy nasze szkoły walczą o wygraną

Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krotoszynie, Szkoła Podstawowa w Zdunach oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. wystartowały w kolejnej edycji programu Szkoła Małego Inżyniera. Zachęcamy wszystkich do głosowania, które potrwa do 6 grudnia.

 

Promocja nauk ścisłych, a zwłaszcza robotyki, automatyki i podstaw programowania wśród uczniów wielkopolskich szkół podstawowych to główny cel projektu Szkoła Małego Inżyniera, który realizowany jest wspólnie przez Volkswagen Poznań i Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.

W ramach programu placówki oświatowe mogą uzyskać kompletny i unikatowy zestaw, który dostarczy im wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do zarażenia pasją do robotyki. Nagrodami są zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 do budowy oraz programowania robotów o wartości 6000 złotych, całodniowy festiwal technologiczny w zwycięskiej szkole oraz certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO® MINDSTORM EV3 dla dwóch nauczycieli.

Każda osoba może oddać jeden głos dziennie. Dziesięć szkół z największą liczbą głosów otrzyma zestaw wspomnianych wyżej nagród. Zachęcamy do głosowania na stronie www.szkolamalegoinzyniera.pl.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner