Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Uderzył w drzewo

2019-04-23
Uderzył w drzewo

13 kwietnia na drodze powiatowej między Baszkowem a Kobylinem doszło do wypadku. Dwie osoby zostały poszkodowane.

 

Na miejsce zdarzenia wysłano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie i z jednostek OSP Baszków oraz OSP Kobylin, Zespół Ratownictwa Medycznego i policję. Jak się okazało, samochód marki BMW uderzył stroną pasażera w przydrożne drzewo. Autem jechały dwie osoby. W chwili przybycia strażaków jeden z mężczyzn był już pod opieką ratowników medycznych, a drugi znajdował się w zdeformowanej bryle pojazdu.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga powiatowa Baszków – Kobylin była całkowicie zablokowana. Strażacy po odłączeniu akumulatora natychmiast przystąpili do uwalniania osoby znajdującej się w samochodzie, używając do tego narzędzi hydraulicznych. Poszkodowany został przeniesiony do karetki pogotowia. Następnie obu uczestników wypadku przewieziono do szpitala. Na koniec działań z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej oraz płyny eksploatacyjne.

– Policjanci ustalili, że mieszkający w Krotoszynie obywatel Ukrainy, kierując pojazdem marki BMW, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad samochodem, który wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca i pasażer zostali przebadani na zawartość alkoholu. Byli trzeźwi. Obu zabrano do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci ze Zdun – informuje Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner