Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

W obronie sądownictwa

2017-12-04
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. W obronie sądownictwa
W obronie sądownictwa

W listopadzie przy Sądzie Rejonowym w Krotoszynie znów zorganizowano protest „w obronie sądów”. Zgromadzona grupa mieszkańców wyrażała sprzeciw wobec planowanej reformie sądownictwa.

 

Przypomnijmy, że w połowie lipca w całej Polsce odbywały się protesty przeciwko proponowanym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości ustawom o sądownictwie. Zdaniem protestujących niektóre zapisy w tych projektach godzą w konstytucyjny trójpodział władzy i niezależność sądów od wpływów politycznych

Prezydent Andrzej Duda zawetował dwie z trzech proponowanych ustaw, uznając, iż wybór władzy sądowniczej nie może leżeć w gestii jednej partii. Głowa państwa zaproponowała autorskie ustawy, które mogłyby pogodzić dwie strony sporu o polskie sądy. Teraz projekty prezydenckie trafiły do sejmu i są rozpatrywane przez komisje poselskie.

– Uważamy, że to również są złe projekty, bo dają możliwość wyboru sędziów przez polityków. Sędziowie powinni być niezależni. To kolejny krok do wprowadzenia państwa totalitarnego. Najpierw PiS przejęło Trybunał Konstytucyjny, a teraz sądy. Nie zgadzamy się na to – mówili protestujący mieszkańcy Krotoszyna, zapalając symboliczne znicze, które kładli przy gmachu sądu.

(NOVUS)

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Anna Długa
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...