Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

W podróży po Europie

2017-11-04
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. W podróży po Europie
W podróży po Europie

Dzieci z przedszkola „Słoneczko”, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Krotoszynie, przez cały październik brały udział w projekcie edukacyjnym „Polska w Unii Europejskiej”. 5- i 6-latki zapoznawały się z kulturą i zwyczajami poszczególnych krajów europejskich.

 

Akcja zakończyła się przedstawieniem „Podróż po Europie”, na które zaproszono siostrę dyrektor Aurelię Bartkowiak oraz rodziców. W role podróżniczek zwiedzających europejskie miasta wcieliły się Ola Sz. i Helenka. Dziewczynki rozpoczęły podróż od Paryża, gdzie we francuskiej kawiarence mogły skosztować bagietek i rogalików. Następnie wybrały się na balet „Coppelia” w wykonaniu Oli Szcz., Zosi B. i Marysi. Dalej wyruszyły do Madrytu, gdzie obejrzały prawdziwą corridę z udziałem byka Mateusza P. i dzielnego torreadora Aleksandra oraz występ hiszpańskich tancerek – Karoliny, Natalki i Amelki P.

Zwiedziły też Rzym i Wenecję. Tam Franek Cz. zawiózł gondolą parę zakochanych – Julię i Mateusza – do restauracji, w której kucharz Franek T. przygotował dla nich prawdziwą włoską pizzę. Następnie nasze podróżniczki obejrzały pokaz mody, zapowiedziany przez gangstera Oliwiera. Modelki Monika, Antonia i Ania we włoskich maskach i strojach zaprezentowały się na wybiegu.

Kolejnym krajem były Niemcy, gdzie dziewczynki obejrzały występ Bawarczyków. Polkę bawarską zatańczyli Oskar, Błażej, Marcin i Franek T. Następnie wszystkie dzieci wykonały razem belgijkę.

Dziewczynki po dalekiej podróży wolały wrócić do swojego ojczystego kraju. W Polsce Amelka G., Ola Szcz., Ania i Zosia B. zatańczyły krakowiaka, a Ania i Zosia B. wyrecytowały „Katechizm polskiego dziecka”. Następnie „Niezapominajki” zaśpiewały piosenkę „Bo to nasz kraj, nasza ojczyzna”. Przedstawienie zakończyło się wspólnym tańcem dzieci i zaproszonych gości przy piosence „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”.

OPRAC. (IK)

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...