Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

W podróży po Europie

2017-11-04
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. W podróży po Europie
W podróży po Europie

Dzieci z przedszkola „Słoneczko”, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Krotoszynie, przez cały październik brały udział w projekcie edukacyjnym „Polska w Unii Europejskiej”. 5- i 6-latki zapoznawały się z kulturą i zwyczajami poszczególnych krajów europejskich.

 

Akcja zakończyła się przedstawieniem „Podróż po Europie”, na które zaproszono siostrę dyrektor Aurelię Bartkowiak oraz rodziców. W role podróżniczek zwiedzających europejskie miasta wcieliły się Ola Sz. i Helenka. Dziewczynki rozpoczęły podróż od Paryża, gdzie we francuskiej kawiarence mogły skosztować bagietek i rogalików. Następnie wybrały się na balet „Coppelia” w wykonaniu Oli Szcz., Zosi B. i Marysi. Dalej wyruszyły do Madrytu, gdzie obejrzały prawdziwą corridę z udziałem byka Mateusza P. i dzielnego torreadora Aleksandra oraz występ hiszpańskich tancerek – Karoliny, Natalki i Amelki P.

Zwiedziły też Rzym i Wenecję. Tam Franek Cz. zawiózł gondolą parę zakochanych – Julię i Mateusza – do restauracji, w której kucharz Franek T. przygotował dla nich prawdziwą włoską pizzę. Następnie nasze podróżniczki obejrzały pokaz mody, zapowiedziany przez gangstera Oliwiera. Modelki Monika, Antonia i Ania we włoskich maskach i strojach zaprezentowały się na wybiegu.

Kolejnym krajem były Niemcy, gdzie dziewczynki obejrzały występ Bawarczyków. Polkę bawarską zatańczyli Oskar, Błażej, Marcin i Franek T. Następnie wszystkie dzieci wykonały razem belgijkę.

Dziewczynki po dalekiej podróży wolały wrócić do swojego ojczystego kraju. W Polsce Amelka G., Ola Szcz., Ania i Zosia B. zatańczyły krakowiaka, a Ania i Zosia B. wyrecytowały „Katechizm polskiego dziecka”. Następnie „Niezapominajki” zaśpiewały piosenkę „Bo to nasz kraj, nasza ojczyzna”. Przedstawienie zakończyło się wspólnym tańcem dzieci i zaproszonych gości przy piosence „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”.

OPRAC. (IK)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Wojno
Kamienica
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...