Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Duży baner na środku

W podzięce za tegoroczne plony

2018-09-04
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. W podzięce za tegoroczne...
W podzięce za tegoroczne plony

W niedzielę w Lutogniewie odbyły się Dożynki Powiatowe. Tradycyjnie przybyli na nie przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz organizacji i instytucji związanych z rolnictwem, a także mieszkańcy z całego powiatu. Atrakcji nie brakowało.

 

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. Następnie uczestnicy dożynek korowodem przemaszerowali na teren pobliskiego boiska. W trakcie części obrzędowej zaproszonym gościom, w tym władzom samorządowym powiatu i poszczególnych gmin wręczono – przy przyśpiewkach zespołów ludowych – symboliczny bochen chleba.

Starosta Stanisław Szczotka podsumował kończącą się kadencję samorządu, chwaląc dobrą współpracę władz powiatu z gminami przy realizacji wspólnych inwestycji. Następnie rozstrzygnięto wyniki konkursu na najładniejszą kompozycję kwiatową tegorocznych dożynek.

Kolejnym punktem uroczystości były występy artystyczne – Krotoszyńskiej Orkiestry Dętej, zespołu Krotoszanie, zespołów ludowych z powiatu krotoszyńskiego i grupy Tacy Nie Inni. Impreza zakończyła się zabawą taneczną wraz z zespołem Malinki.

Na dożynkach nie brakowało rozmaitych stoisk – szkół, instytucji związanych z rolnictwem, stowarzyszeń, służby zdrowia, służb mundurowych czy z gastronomią. Z kolei dla najmłodszych przygotowane były wesołe miasteczko, dmuchany zamek i zjeżdżalnia.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
KUK
Eltom-bud
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner